«Сам собі режисер»

НАУМІВСЬКІ «РЕЖИСЕРИ» ПРОТИ БРАКОНЬЄРІВ?

Є така телепрограма «Сам собі режисер». Цікава, весела, винахідлива. Переглядаєш її і розумієш, що тут нічого нема штучного, награного. Здогадуюсь, що такі і подібні програми полюбляють дивитися і наумівські… рибалки. Вони, як виявилося теж – непогані «режисери». Взялися господарювати на колишніх колгоспних великих ставках: весело, цілеспрямовано і … сердито – взяли й заборонили іншим на них рибалити.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Невхожі до їхнього «товариства» стали невдоволено висловлюватися: «А яке вони право мають заборонити нам рибалити вудочками? Не підпускають до центральної і кількох інших водойм. Діють самочинно. Встановили тимчасову охорону. Кажуть, це роблять, бо запустили рибу і тепер – вони господарі. А де тоді нам ловити ? Не їхати ж у сусідні села…»

І справді, не їхати. Тому що ставки не належать навіть сільській громаді. Вони поза межами Наумівки, і такими землями, водоймами розпоряджається районна влада, а природоохоронні дії повинне забезпечувати Корюківське міжрайонне управління водного господарства. А «новостворене рибальське товариство» не має ніяких документів про реєстрацію, відповідних дозволів на землю, використання великих водойм, з районної ветлікарні – діє з порушенням законодавства. Народилося самозване товариство так. У квітні кілька любителів-рибалок виступили з ініціативою самим закупити мальків риби. До них долучилися десятки знайомих. Потім про це дізналися декотрі корюківські рибалки—теж приєдналися. Кожен такий вступник здав по сто гривень. На ці кошти придбали півтори тисячі мальків коропа та 40 невеличких щук. Впустили до кількох ставків. За водоймами стали наглядати. Нібито тільки на двох з них, зарослих, можна було ловити рибу. На решті – повна заборона, в тому числі на найбільшому, центральному. Факти самозахоплення ставків підтвердилися. Сьомого липня редакція виїхала до Наумівки. Біля центральної водойми зустріла двох рибалок з «товариства». Вони не бажали називатися, але сказали, що за те, аби були такі порядки. «Не раз наші наумівчани спостерігали, коли чужі ставили сітки, ловили електровудками, застосовували браконьєрські методи, винищуючи рибу. Тож ми й взялися господарювати. У нашому товаристві сотня рибалок ще й з Корюківки».
Дійсно, з браконьєрством потрібно боротися. І негідні факти губителів природи спостерігалися на водоймах у Наумівці. Але не можна забороняти своїм же землякам ловити рибу вудочками. На це у «товариства» нема ніяких підстав. Навіть те, що вони на кількох водоймах встановили таблички «Ловіння риби заборонено» – це вигадка. На це не мають ніяких дозвільних документів, угод. Виходить – впускали мальків з корисливих для себе ж цілей? Чому не зробили це гласно? Ніде не було об’яв, роз’яснень по селу для інших громадян…
«Товариство» у Наумівці діє незаконно. А рибу вудочками ловити можна. Нібито на День рибалки уже дозволяли вудкарям позмагатися. У минулі роки подібні випадки самозахоплення траплялися на водоймах у Перелюбі і Корюківці. Нікого, окрім «своїх», не допускали до ставків. Їх дії районним відділом земельних ресурсів визнані незаконними. Охороняти ставки можна, боротися з браконьєрством – теж, розводити рибу, множити її запаси – потрібно. От тільки не дозволяється зловживати самочинною владою новоспеченого «товариства». Треба поважати права любителів –рибалок, а в першу чергу – вудкарів, які прагнуть до справедливого використання великих водойм. І всім разом потрібно боротися з браконьєрством, усіма силами його витруювати…

Один коментар

  1. вуж говорить:

    Так що у Наумівці нiкому майдан розпочати??? Запросили б правий сектор, у них саме проблеми в Закарпаттi…

Залишити коментар