Що потрібно знати про наркоманію

Наркоманія – хвороба, що характеризується непереборним потягом до наркотиків, які в малих дозах викликають ейфорію, у великих – оглушення, наркотичний сон. Наркоманія – одне з найтяжчих захворювань та загроза для існування і розвитку суспільства в 21 столітті. З кожним днем все більше людей з їх допомогою намагаються сховатися від щоденних проблем. Але плата за такі експерименти над власним життям безмежно велика, а результати часом незворотні.
Не буває «легких» або «важких» наркотиків. Людина потрапляє в залежність, позбутися самостійно якої практично неможливо. У більшості випадків особа, яка вживає наркотики, не визнає проблему і не здатна приймати допомогу. Якщо ви хочете їй допомогти, перш за все, не сваріться і не влаштовуйте істерик, намагаючись зачепити за живе. Не читайте мораль та не соромте. Розмовляти на тему реабілітації краще тоді, коли наркозалежний перебуває в хорошому настрої та добре почувається фізично.
Важливо пам’ятати, що наркоманія не лікується в домашніх умовах! Людина, що вживає наркотики, стає дратівливою, нездатною до звичайних справ та обов’язків. При наркоманії вражаються внутрішні органи, виникають соматичні, неврологічні та психічні розлади, розвивається соціальна деградація. Наркотики ушкоджують нервову систему та головний мозок, знижуються інтелектуальні здібності людини. Страждає весь організм, знижується його імунітет. Наркомани часто хворіють на бронхіти, запалення легенів, нирок та інших органів, сепсис (зараження крові). Наркотики порушують процес травлення та вироблення білка в печінці, тому через деякий час наркомани слабшають і худнуть до повного виснаження, втрачають зуби, волосся, швидко старіють. Статеві можливості знижуються.
Будь-який наркотик – це отрута для організму. Крім того, наркомани втрачають почуття самозбереження і заражаються вірусами гепатиту В і С, що призводить до цирозу та раку печінки. Особи, що вживають наркотики шляхом ін’єкцій, відносяться до найбільш неблагополучної групи наркоспоживачів. Вони є основною масою населення, яка піддається підвищеному ризику зараження ВІЛ-інфекцією. Однією з основних причин смертності серед осіб, які вживають наркотики та живуть з ВІЛ – є туберкульоз.

Аркадій БУГРИМ,
лікар-нарколог Корюківськї ЦРЛ

Залишити коментар