Середня зарплата по району була 6756 гривень. А – у вас?..

На Стрітення відбулась колегія райдержадміністрації. Перед запрошеними із звітом про минулорічну діяльність РДА та виконання районних програм виступив її керівник.

Голова РДА Олексій Мірошниченко відзначив, що кадровий потенціал адміністрації складають 23 державні службовці апарату і 63 – структурних підрозділів, якими проводилася належна робота. Щодо економічних показників району, то було реалізовано продукції на суму 1 мільярд 579 мільйонів гривень, на експорт – 871,3 млн. Обсяг капіталовкладень в усі галузі економіки становив 350 млн. грн. Середньомісячна заробітна плата штатного працівника складала 6756 грн. (в області – 5807). Чисельність штатних працівників в районі була 5330 осіб.
Про підсумки виконання минулорічного бюджету доповіла начальник фінансового управління РДА Валентина Єременко. Про виконання програми економічного і соціального розвитку – перший заступник голови РДА Анжела Ющенко. Начальник відділу агропромислового розвитку РДА Тетяна Олійник у своїй доповіді про здобутки аграріїв сказала, зокрема, що в обсязі зібраного зерна намолочено 39% кукурудзи. Картопля вирощувалась всього на 272 гектарах. Річна продуктивність надоїв від корови у сільськогосподарських підприємствах становила 4890 кілограмів молока, а в “Колосі” (с.Рибинськ) – 6449, “Злагоді” (с.Наумівка) – 6002. У розвиток сільгоспвиробництва було вкладено понад 31,5 млн. грн. інвестицій (придбано трактори, комбайни, посівні комплекси та ін.). У сільгосппідприємствах працювали 550 осіб, середньомісячна зарплата штатного працівника складала 4310 грн. Середній розмір орендної плати за землю – 5% від нормативної грошової оцінки. Начальник відділу житлово-комунального господарства та будівництва, містобудування і архітектури РДА Валентина Сидоренко, зокрема, підкреслила, що якість води у більшості колодязів в населених пунктах не відповідає нормам, і у деяких сільських водогонах. Наприклад, у Наумівці та Савинках водопроводи вже треба не ремонтувати, а замінювати.
Щодо галузі охорони здоров’я, як відзначалося на колегії, то в районі працюють 72 лікарі, з яких 29,2% пенсіонерів. Фінансується навчання п’ятьох студентів у медичних вишах, придбано три квартири для лікарів. Середніх медпрацівників є 245. Головний лікар районного центру первинної медико-санітарної допомоги Світлана Лещенко наголосила, що потрібні лікарі загальної практики сімейної медицини в Козилівській, Перелюбській та Олександрівській сільських лікарських амбулаторіях, фельдшери – у Б.Слобідському, П.Слобідському і Рейментарівському фельдшерських пунктах. У нас побувало на прийомах і стаціонарному лікуванні близько трьох тисяч пацієнтів з інших районів. Заступник голови РДА Володимир Полубень, говорячи у своїй доповіді про гуманітарну сферу, сказав, що потрібно продовжувати роботу по оптимізації закладів освіти. За звітний період зареєстровано 115 звернень з приводу насильства у сім’ї. Діяло 13 релігійних громад різних конфесій та напрямів, 70 політичних партій і 308 їх первинних осередків. Директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Васильченко доповіла, що наполегливість їхніх фахівців допомагає творити добрі справи, наприклад, інваліду АТО з села – одержати належну компенсацію і придбати квартиру в Чернігові. Також не залишені без уваги 119 дітей з особливими потребами. Хоча з кожним роком все більшає людей, котрі потребують соціальної підтримки. Перелюбський сільський голова Юрій Циклаурі серед основних здобутків назвав проведення вуличного освітлення і забезпечення їхньої школи чистою водою з нової свердловини. А давньою проблемою того краю – зруйновану дорогу до районного центру. Начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури РДА Олена Янченко, розповідаючи про розвиток малого і середнього підприємництва, вказала, що діяли – 15 середніх підприємств з чисельністю працівників більшою 50 осіб, 88 малих та 691 фізична особа підприємців, 14 фермерських господарств. У цьому секторі були задіяні 4222 штатні працівники. Новостворені суб’єкти мають намір здійснювати господарську діяльність у прибуткових на сьогодні галузях – сільського господарства, деревообробки, торгівлі.

 

Залишити коментар