Сергій Пивовар – головний лікар 2017 року!

Сергій Пивовар

5 жовтня в рамках 26-ї міжнародної медичної виставки “Охорона здоров’я” та з нагоди святкування Міжнародного дня лікаря у столичному виставковому центрі відбувся спеціалізований захід для головних лікарів та медичних керівників України —День головного лікаря – 2017.Організатором виступило ДП “Прем’єр Експо” (ITE GroupPlc) за підтримки Всеукраїнської асоціації головних лікарів. А метою його проведення є визнання та відзнака досягнень найвидатніших з головних лікарів України. І дуже приємно, що лауреатом всеукраїнської відзнаки «Головний лікар року – 2017» став керівник Корюківської центральної районної лікарні Сергій Пивовар. З чим його щиро вітають колеги і вся наша громада!

Спілкуючись з нагоди цієї знакової події з Сергієм Григоровичем, розпитала і про останні медичні новини району. Зокрема, про міжрайонні конференції для різних категорій спеціалістів, які вже традиційно проводяться на базі нашої ЦРЛ. На початку осені одна з таких відбулася для онкологів, а 4 жовтня – для кардіологів і терапевтів. Тема останньої була надзвичайно актуальна – інфаркти. З лекцією виступив обласний кардіолог, головний лікар кардіодиспансеру Ігор Батог. З нашим головним лікарем у них давно налагоджена тісна співпраця, тож такі навчальні заходи проводяться щонайменше двічі на рік. Цього разу основна увага приділялася тромболізісу – процедурі введення спеціального дороговартісного препарату, який розчиняє тромб. Один такий укол коштує 18 тис. грн. І вони, за сприяння Ігоря Батога, завжди є у наявності в нашій лікарні та вводяться хворому безкоштовно. Головне, зазначає Сергій Григорович, аби пацієнт звернувся своєчасно, не пізніше двох годин після перших ознак інфаркту. Інакше тромб розчинити вже не вдасться.
На жаль, люди зазвичай вичікують, не звертають увагу на перші симптоми і часто втрачають шанс на життя. Так, з початку року у лікарню поступило 18 пацієнтів з інфарктом, 8 – померло, в основному внаслідок пізнього звертання. Приблизно раз у місяць – півтора лікарі рятують «свіжих» інфартників за допомогою тромболізісу. Допомагає швидкому встановленню діагнозу і так званий телекард. Це якщо у місцевих лікарів є якісь сумніви, то кардіограма пацієнта телефоном передається до кардіодиспансеру, де досвідчені фахівці терміново надають консультацію. І корюківські медики цим методом користуються досить часто.
Інсульти, як і інфаркти, теж «косять» людей, і все частіше – досить молодих. Є два типи інсультів, для лікування одного з яких потрібно розріджувати кров, а для іншого – згущувати. Тож головне – якнайшвидше встановити його тип. Для цього у нашій лікарні є комп’ютерний томограф, придбаний корюківським меценатом фабрикою техпаперів, який запрацював цьогорічної весни. З початку року було 50 випадків інсульту. Після введення в експлуатацію КТ, усі такі хворі проходять на ньому обов’язкове обстеження, що дозволяє своєчасно надати необхідну допомогу.
Задоволений Сергій Григорович і роботою чотирьох спеціалістів, які нещодавно прибули в район. Проте двоє з них винаймають житло, і їм необхідна допомога в отриманні власного. Це молоді та перспективні кадри, дуже потрібні ЦРЛ. Поділився головлікар і приємною новиною: наше пологове відділення отримало довгоочікуване обладнання для реанімації новонароджених пацієнтів, кошти на придбання якого – близько 600 тис. грн. – район отримав за сприяння народного депутата Анатолія Євлахова. За що йому велика вдячність не тільки від жителів Корюківщини, а й сусідніх районів. З початку року пологове Корюківської ЦРЛ прийняло 230 породіль, зокрема, зі Сновська, Семенівки та ін. А з 1 жовтня акушери – гінекологи лікарні працюють цілодобово. І це теж неабиякий плюс в обслуговуванні жінок, які поліпшують демографічну ситуацію чернігівського краю!

Один коментар

  1. Віталій говорить:

    І дуже приємна людина в спілкуванні! Дякую!

Залишити коментар