Сезон кавунів: їжа, напій і дієта

Пора посмакувати кавунами! – запрошують придбати у них на щоденному ринку солодкі плоди спекотного літа підприємець Тетяна зі своїм чоловіком Геннадієм

Кореспондент запитував у декого про користь великих зелено-смугастих плодів з червоною солодкою соковитою м’якоттю, якою саме зараз смакують багато людей.

Зранку в місті Корюківці на торговому майданчику за магазином шпалер підприємниця Анна Скрипка під тканинним навісом продає кавуни, дині, виноград. Товар херсонський, по шість гривень за кілограм – зелені кулясті плоди, удвічі дорожчі – жовті. Підходять покупці, вибирають частіше саме кавуни, стукають пальцями по них, визначаючи спілість, дивляться на круглу цятку-кінчик – якщо ширша, значить, то “кавуниха”, а вона начебто солодша. Анна каже, що зараз розпочалась масове друге вибирання цього урожаю, а у вересні буде третє. Поспішають з цим, бо хвилюються, що на півдні почнуться дощі… А найсмачніші, на її думку, кавуни “плівкові”, у червні, котрі вирощують, накриваючи площі спеціальною плівкою.
При вході на щоденний міський ринок торгують різноманітною рослинною вітамінною продукцією Геннадій Бузіян і його дружина Тетяна. Кавуни, щоб покупець не сумнівався у своєму виборі, можуть і надрізати, показати червону цукристу м’якоть. Кажуть, це грунтові херсонські кавуни, які ще будуть завозитися. Отож сезон смакування і очищення організмів від зайвих у ньому відкладень і некорисних елементів триває!

 

А що ви скажете
про кавунову дієту?

Світлана Мороз, корюківчанка:
– Років п’ять займалася кавуновою дієтою, зараз уже ні, все нормально. Хочу попередити, що дієта ця важка, серйозна, не кожен витримає, тому не раджу отак зразу починати. І – якщо лікар дозволить, бо коли проблеми з нирками, то не варто займатися. Суть дієти у тому, що вживаєш тільки кавун: якщо дуже хочеш їсти, то можна з чорним хлібом, а коли хочеш пити – то один лиш кавун їси… І так цілий тиждень, потім тиждень – вегетаріанство, тільки рослинна їжа, далі знову тиждень – кавунова дієта, за цим тиждень вегетаріанства, і далі – кавуни… Виганяється пісок з нирок, можуть і камені рушити, тому перед цим обов’язково треба піти до лікарні на ультразвукове дослідження – чи нема каменів у нирках, бо боляче собі зробите!

Наталія Шматок, сімейний лікар:
– Здоровим людям споживання кавунів корисне, бо прискорює виведення сечі з організму і солей. Хоча може й загострити при цьому самопочуття, чого люди й бояться. А так у сезон поїсти кавунів вволю ( якщо нема протипоказань) і наскільки дозволяють фінанси – це дуже добре, сама люблю ці дари літа!

Володимир Гетьманчук,
терапевт:
– На кавуновій дієті не “сидів”, але їм їх, як і всі. Можна й на дієті побути, дивлячись, у яких випадках, якщо плоди вирощені натурально, без надлишку нітратів. Якщо камені у нирках, то може й не варто, а так, для профілактики, для виведення піску з організму можна споживати.

Залишити коментар