Шкодять буревії і… КРАДІЇ

БЕЗ СВІТЛА – Вирувала негода

Наші ремівці мали чимало клопоту останніми днями. Наприклад, вночі з суботи на неділю та з понеділка на вівторок багато абонентів з таких населених пунктів, як Корюківка, Прибинь, Шишківка, Білошицька Слобода, Охрамієвичі, Холми, Козилівка на деякий час залишилися без електрики. Є випадки, коли в людей погоріла електрична побутова техніка, зіпсувалися продукти харчування у холодильниках. Причиною стали природні катаклізми – шквальний вітер з дощем. Працівники району електромереж були про них попереджені, але, як кажуть, хто знав, куди подме…

Ситуацію намагалися виправити оперативно. Навіть допомагали сусідам – виїжджали до Менського району, де негода розгулялася не на жарт. Великої шкоди вона завдала також у Бобровицькому і Городнянському районах.
А ще турбує електропостачальну організацію те, що в області почастішали випадки крадіжок трансформаторного мастила. З початку нинішнього року на Чернігівщині виявлено 40 таких фактів – стільки, скільки за увесь минулий рік! Таким чином, розукомплектовується і виходить з ладу електрообладнання, а найбільше страждають від цього споживачі.
Кому потрібне і навіщо оте мастило? Фахівці кажуть, що у побуті воно використовується хіба що з великої бідності, адже навіть переварене, мало де згодиться. Нерідко зловмисники, користуючись необізнаністю громадян та їх бажанням придбати товари подешевше, враховуючи зовнішню схожість та наявність у трансформаторного мастила деяких фізико-хімічних властивостей, видають його за різного роду продукцію або використовують для її розбавлення. Мало хто зі споживачів, купуючи поза місцями офіційної торгівлі таку продукцію широкого вжитку, наприклад пально-мастильні, лакофарбові, будівельні матеріали тощо, знає про те, що вони, після їх обробки або розбавлення трансформаторним мастилом, втрачають свої експлуатаційні властивості, здатність до належного та безпечного використання. Використання дизельного пального, розбавленого таким мастилом, призводить до псування та виходу з ладу паливної системи і двигунів внутрішнього згоряння. Крім того, виготовлені у такий спосіб будівельні ґрунтовки, мають властивість вбирати в себе вологу та гази, які спричиняють випари, шкідливі для здоров‘я людини.
А от для ділків, котрі викрадають його великими партіями, очищають і знову продають ремам – це «бізнес». Таких злодіїв виявлятимуть і суворо каратимуть. На Корюківщині випадків крадіжок трансформаторного мастила не було.
Отже, збагачуються одиниці, а без світла залишаються тисячі. І злив трансформаторного мастила – це лише частина, на що зазіхають любителі легкої наживи. Крадуть дроти, зрізають кути з металевих опор, запобіжники з підстанцій. Енергетики звертаються до населення з проханням повідомляти про відомі факти крадіжок енергомайна за безкоштовним телефоном довіри (0 800 210 310). Своїм помічникам гарантують повну конфіденційність, а за реальну допомогу – матеріальну винагороду.

Залишити коментар