Школа хіміків на канікули не йде!

Міжрайонна школа хіміків «Поліська орбіталь» при Чорнотицькій ЗОШ і влітку працюватиме для допитливих і талановитих учнів! Про це розповів газеті один із засновників школи Олександр Лисич. До новаторського навчання та викладання потихеньку потягнулися учні і вчителі з Корюківщини.

Олександр Віталійович розповів, що міжрайонна хімічна школа цього літа працюватиме у ніжинському студентському таборі «Лісове озеро», у с. Ядути на Борзнянщині (недалеко від Макошиного) і у с. Радичеві на Коропщині. Відвідуватимуть її 15 юних хіміків, бо саме на таку кількість розрахована основна «база» у Радичеві.
– Ми дуже раді, що діяльність літньої школи підтримав наш незмінний меценат, капітан футбольної команди з Кудрівки Роман Солодаренко, – розповідає О. Лисич. – Роман Васильович – один з тих людей, кого не треба просити про допомогу, він її пропонує сам! Це з його ініціативи сучасним гаджетом нагороджено одинадцятикласника Чорнотицької школи Євгена Устименка, який виборов «сріб-ло» у ІV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії та «бронзу» у 52-й Міжнародній Менделєєвській олімпіаді з хімії. До речі, «бронза» на олімпіаді з хімії республіканського рівня – теж за нашим вихованцем. Ним став Костя Гальос з Менської гімназії.
– А які успіхи у корюківських хіміків?
– Восьмикласниця Корюківської гімназії Катерина Бідна посіла ІІІ місце в обласному етапі Всеукраїнської олімпіади з хімії. Одинадцятикласник Корюківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Дмитро Карпенко став переможцем ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України і дипломантом ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії. Дмитру, як і дев’ятикласнику Менської гімназії Антону Пеклусі, трішки не вистачило досвіду на олімпіаді республіканського рівня. Але це теж результат!
Є потенціал й у інших корюківчан. Це – восьмикласник Данііл Бордаков з четвертої та п’ятикласник Андрій Карпенко з першої шкіл, шестикласник Артем Бадюля з гімназії та ін. У них добре розвинене математичне мислення, отож, якщо хімія їх цікавитиме – будь ласка, нехай пробують свої сили!
– Хто з педагогів Корюківщини зацікавився методикою «Поліської орбіталі»?
– Всіляко сприяє нам Лариса Остапенко, директор Корюківської гімназії, на базі якої ми займаємося з дітьми. Цікавиться нашою роботою вчитель хімії з гімназії Олена Левченко. Нещодавно відгукнулася вчитель хімії з Перелюба Любов Зборщик. Плануємо поспілкуватися щодо співпраці… Ми відкриті – як для вчителів, так і для учнів! Адже талановиті діти у глибинці є – їх тільки треба вчасно помітити і допомогти їм!

Довідково
Чотири роки тому декілька вчителів-волонтерів з Сосниччини, Корюківщини, Менщини, Коропщини об’єдналися у міжрайонну школу з хімії «Поліська орбіталь», щоб учити дітей хімії за абсолютно новою методикою. Вони називають це системою інтенсивного розвитку здібностей з використанням чотирьох базових опор і стверджують, що подібних технологій навчання в Україні просто не існує! Тут безкоштовно співпрацюють з учнями і вчителями, доводячи на практиці, що у глибинці є надзвичайно талановиті діти, а сільські школи ще не сказали свого останнього слова!
Детальніше – «Маяк», №46 від 11 листопада 2017 року або на сайті нашої газети http://koryukivka-mayak.com («…і хімія стане улюбленим предметом»)

Коментарі закриті.