Скільки «коштує» грип?

SONY DSCНехай не ображаються фармацевти, нічого особистого, але у народі кажуть: «працюємо на аптеку». Це коли отримавши зарплатню, чи не половину доводиться викласти на ліки.

Хворіти і справді зараз не вигідно і, як висловлюються економісти – не рентабельно. Попри те, що організм переживає стрес, борючись із занадто активними вірусами – бактеріями, ще один стрес отримує психіка, коли викладаєш кругленьку суму за пігулки, краплі і мікстури, призначені лікарем.
Отже, містом шириться грип, «підкошуючи» людей цілими сім`ями. Без перебільшення. Мої знайомі – чоловік з дружиною, обоє на лікарняному, грипують удвох, «відкомандирувавши» малолітніх дітей до бабусі. Інше подружжя пенсіонерів, ось уже другий тиждень стійко бореться з недугою, не впускаючи у квартиру нікого з родичів. Знаю родину, у якій перехворіли по черзі дружина, чоловік, а коли дорослий син зайшов у гості перевідати батьків, за кілька днів і самому довелося бігти за пігулками до аптеки – для себе і дідуся, з яким мешкає. Таких прикладів чимало. Найгірше, коли разом із батьками занедужують діти. До речі, у деяких класах на уроках присутня лише половина учнів. І з ким із «постраждалих» не поспілкуєшся, всі розповідають майже однакове: висока температура і кашель такий, наче у іржаві труби хто гуде.
Від розмов риторичних, як кажуть, – до дій практичних. Час лікуватися. У яку ж копійку виллється боротьба з грипом? «Лікувати» будемо дорослого. Грип – це перш за все антивірусні препарати, наприклад, фармацетрон. Коштує він – 7,90 гривень за один пакетик. Приймають тричі на день зазвичай три дні. Виходить 71.10 грн. Від «рекордних» температур можна рятуватися парацетомолом або нурофеном. Кому, що допоможе, перевірити можна лише на власному досвіді. Ціна, відповідно, 4,04 і 21.50 гривень за пластинку. Будемо сподіватися, що її на час хвороби вистачить. Без крапель у ніс і спреїв для горла – ніяк не обійтися. Як не намагайся лікуватися народними засобами, але, на жаль, без більш дієвих препаратів грип навряд чи вдасться швидко подолати. Отож розрекламовані рінозалін або віброцил, коштують 18,50 і 104 грн. Можна і звичайним фармазоліном лікуватися, він обійдеться у 13,24 гривень. Горло зрошуватимемо орасептом – 89,55 грн. Потрібні будуть льодяники від кашлю чи проти болю у горлі, бо, кажуть, «шкрябає» так, що і світ немилий. Вибір найрізноманітніший. Зупинимося на травосилі (24,70 грн.) чи Доктор Момі (24.00 грн.). Обов`язкова мікстура від кашлю, наприклад, бронхолітин (62,87 грн.). Ну, а як зовсім «не пощастить» – призначать антибіотики, скажімо «Аугментін» – ефективний і широкої дії. Його ціна – 127 гривень за курс. Додати варто і щось із антигістамінних препаратів, ну, хоча б звичайний «Лоратадін» – 10,63 за пластинку. Підсумуємо. В середньому «набігло» 420 гривень. Не секрет, що «відходити» не тільки від хвороби, але від ударної дози медпрепаратів, доведеться не один тиждень. Аби полегшити період реабілітації, доведеться придбати у аптеці ще й препарати, які збережуть вашу систему травлення: «Ентерос-гель» – 44,90 гривень за маленьку коробочку, «Йогурт» – 36,26 грн. за найменшу баночку чи «Біолакт» – 11 гривень за стік – один на день, протягом хоча б десятьох днів.
Виходить «кругленька» сума – 530 гривень на одного хворого. Це майже половина мінімальної зарплатні рядового українця чи пенсії пенсіонера. Можна, звісно, завчасно підготуватися до сезону хвороб, відклавши певну суму. Так, хоча б нерви збережете. Але чомусь, підказує досвід, хворіти «планують» одиниці. Решта – вірить, що минеться.
Хто ж захистить нас від грипу, принаймні, від його швидкого розповсюдження?..
У вівторок надворі підморозило. Надія, що хвороба «пригальмує», бо не любить низьких температур, є! Сподіватимемося на краще…

Залишити коментар