Скільки не буде газу?

Чому ж таки не буде природного газу з вівторка 11 липня – у місті Корюківці та селі Наумівці, як оголосили у районній газеті? Що робитимуть протягом цього періоду газівники? Вестимуть ремонти чи виконуватимуть якісь профілактичні роботи? Відключатимуть паливо відразу скрізь і на кілька днів (дехто зрозумів так, що на тиждень, до 18 липня) – чи по вулицях, мікрорайонах і лише на день, на короткий час? А як будуть підключати знову, чи попереджатимуть своїх абонентів про день і годину підключення, адже багато громадян працюють і вдома весь час не перебувають? Такі запитання надходили від громадян і до редакції районної газети.

У районному управлінні по газопостачанню та газифікації ПАТ “Чернігівгаз” кореспонденту відповіли, що вони не дають інтерв’ю і коментарів, переадресували до їхнього обласного управління. Фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ “Чернігівгаз” Наталія Свириденко (067-244-96-46) на телефонний дзвінок кореспондента відповіла, що вони у свою чергу одержали листа від Чернігівського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів ПАТ “Укртрансгаз”, що 11 і 12 липня у них заплановані роботи на газорозподільній станції Корюківки і це вимагає відключення об’єктів, до 15 години 12 липня. Коли ці роботи транспортувальники газу закінчать, тоді служби ПАТ “Чернігівгазу” якнайшвидше подадуть паливо до об’єктів, житлових будинків. У будинках перевірятимуть справність і щільність газової мережі, тому потрібно, щоб вдома були присутні хтось з дорослих мешканців.

Опитування – Як будете обходитися у ці дні?
Ольга Хоменко, пенсіонерка, жителька чотирьохповерхового будинку по міській вулиці Бульварній:
– Якщо на день відключать, то якось переживемо. У доньки на Полтавщині теж таке було, тільки на день відключали. А як у нас буде?.. Якби ж роз’яснили, а то багато хто зрозумів, що на весь тиждень! А є ж пенсіонери хворі, що і з квартири не виходять… Треба роз’яснювати, щоб люди не впадали у паніку! І заради чого відключають? Надіємось, що не надовго. Хтось до родичів піде за благами цивілізації, днів два витримаємо. Електроплитки дуже дорогі, щоб їх купувати. У кого гроші є, ті в ресторан підуть, а пенсіонери не знають, куди гроші дівати – чи на їжу, чи на квартплату…
Віра Василенко, пенсіонерка з п’ятиповерхівки по вулиці Шевченка:
– У багатьох електроплиток нема, що ж – виходити у двір і багаття розпалювати? Такого відключення раніше не було. Ми надіємось на нашу владу, що не допустить це надовго. Треба плиткою запасатись…
Марія Суха, виконуюча обов’язки старости, с. Наумівка:
– А у нас є досвід виживання і без газу. У кожного ж – грубка, піч або щось у дворі, де можна зварити собі та худобі. І відключали в селі газ якось торік чи позаторік, повідомили, що на кілька днів, люди старанно так підготувалися, а вони щось швиденько і увімкнули.
Наталія Лучок, медична сестра амбулаторії, с. Наумівка:
– А вони кожен рік відключають, на профілактику. Оголошують на два-три дні, а справляються десь за півтора. Користуємось електроплитками, дрова є, тож не страшно…

Післяслово
Знаючі люди кажуть, що обійти усі помешкання, де є газ, ніяких «людських ресурсів» у газівників не вистачить. Щоб відключити його хоча б у багатоповерхівках, на підмогу корюківським спеціалістам прибудуть холминські та сядринські, а можливо – й колеги з сусідніх районів. Подвірно по індивідуальних будинках, скоріш за все, ніхто не ходитиме: просто 11 липня зникне блакитне паливо, а наприкінці дня 12 липня – з’явиться. Головне – перекрити крани на газових колонках, плитах, котлах, бо газ можуть пустити й раніше. Радимо періодично перевіряти… Інша річ – багатоповерхові будинки. Ось там процес може затягнутися на невизначений час. Бо поки не обійдуть усі квартири і не впевняться, що вдома є доросла людина та все у порядку – стояк будинку лишатиметься без газу. Тож радимо вже зараз поцікавитися, чи всі ваші сусіди на місці. Можливо, хтось у відрядженні, на відпочинку, у селі – зв’яжіться з ними, попросіть, щоб хтось відімкнув двері квартири, коли прийдуть газівники. Є графік погодинного пуску газу в багатоповерхівках.

Один коментар

  1. а о д говорить:

    З чим це пов’язано – які саме профілактичні роботи? Чому все так сховано? Чи рабам тільки кінцеві платежи показуют, а все інше це все в компетенції людей на краніку.

Залишити коментар