Скільки ж хвилин до Трудовика?

У вівторок у редакцію завітав 62-річний корюківчанин Борис Просянко з приводу публікації у минулому номері «Так посушив тютюн, що й жити ніде…». Чоловік нарікає на роботу рятувальників під час гасіння пожежі, яка сталася 1 серпня по вул. Толстого, і стверджує, що цим висловлює думку багатьох жителів мікрорайону, хоча сам мешкає по вулиці Бульварній, але часто буває у Трудовику, оскільки там живуть його діти.

Нагадаємо, що під час пожежі було знищено вогнем дах та перекриття будинку – житло стало непридатним для проживання.
– Якби пожежники приїхали вчасно, коли ще тільки почала горіти веранда – будинок би врятували, – переконаний Борис Семенович. – Вони їхали не 10 хвилин, як зазначено у газеті, а всі 40! Люди декілька разів телефонували у «пожарку»: «Де ваша машина?» – номер не відповідав. Приїхали без води… Пожежні рукави – діряві…
Щоб з’ясувати, як же було насправді, разом з Б. Просянком вирушаємо на прийом до керівництва пожежно-рятувальної служби у районі – начальника 9 ДПРЧ Віталія Омеляненка. При розмові був присутній і начальник караулу 9 ДПРЧ В’ячеслав Почернін, який керував гасінням вищеназваної пожежі.
Ми поставили їм декілька запитань.

«Чи ж насправді
наші рятувальники
такі повільні?»

– Перше, що повинні усвідомлювати люди: у бойовому розрахунку перебуває всього-на-всього один пожежний автомобіль, який може виїздити за викликом у будь-яку точку нашого району, – розповідає Віталій Антонович. – Друге: прибуваючи на місце події рятувальники обов’язково проводять розвідку пожежі. В умовах напруги і стресу, які є невід’ємними при пожежі, стороннім людям часто здається, що і пожежний автомобіль їхав довго, і пожежники працюють неспішно та абияк.
Рятувальники повинні приступати до гасіння пожежі із обов’язковим дотриманням усіх правил техніки безпеки. Скажімо, якщо самі не можемо знеструмити електрику, треба телефонувати у РЕМ. А це все – час… І таких нюансів у роботі рятувальника – дуже багато. Тому часто людям здається, що рятувальники затягують процес, повільно працюють, хоча насправді – виконують свою роботу, чітко діючи за інструкцією.
Особовий склад підрозділів – це і молоді рятувальники, і більш досвідчені. Поряд з колегами, які пропрацювали у нашій службі близько двадцяти років, трудяться й ті, чий досвід роботи складає щонайменше п’ять років.

«Скільки їхали
до Трудовика:
10 хвилин чи 40?»

– Час виклику, виїзду, прибуття до місця пожежі, а також локалізації, ліквідації пожежі та повернення до частини – чітко фіксуються нашою службою, – наголошує О. Мотчаний. – Так, о 13.29 надійшов сигнал про пожежу по вул. Толстого. О 13.30 (на збори дається одна хвилина) вже виїхало 1-е відділення 9 ДПРЧ, яке о 13.40 було на місці події. Начальник караулу, оцінивши ситуацію, прийняв рішення про необхідність залучення ще однієї одиниці пожежної техніки – зателефонував диспетчеру, який викликав на підмогу 1-е відділення 18 ДПРП. А щодо того, що хтось телефонував у службу порятунку і номер не відповідав – такого не може бути у принципі, оскільки диспетчер працює цілодобово. Напевне, питання в іншому: хто і куди телефонував? Який номер при цьому набирав?..
Отож, перш, ніж робити подібні голосні заяви, треба керуватися виключно фактами, а не емоціями, здогадками та припущеннями.

«Приїхали на пожежу
без води і з дірявими
рукавами?»

– Однієї цистерни води, а це 2450 літрів, за умови застосування двох стволів, вистачає до п’яти хвилин роботи, – пояснює В. Омеляненко. – Тож простій людині може здатися, що пожежники приїхали без води.
– У процесі роботи на цій пожежі пожежні рукави дійсно тріснули у декількох місцях, – додає В. Почернін. – Але ж це робочі моменти, від яких ніхто не застрахований. Ми їх самі ремонтуємо і приводимо у робочий стан, оскільки нових немає, треба берегти те, що є.

***
Борис Просянко ще довго і емоційно спілкувався з рятувальниками, у чомусь погоджуючись, а щось заперечуючи. Пожежно-рятувальну службу залишав з думками про те, що «…Україні, яку поглинула бюрократія та корупція, ще далеко до Європи – усюди треба наводити лад». А рятувальники, провівши відвідувача, пішли займатися своєю справою – пожежонебезпечний період у розпалі.

Залишити коментар