Скло і папір – окремо!

Ще з 2012 року в Україні планували запровадити сортування побутових відходів. І лише з першого січня вступив у дію відповідний закон. Чи готові до його запровадження на Корюківщині?

Кореспондент завітав до міської ради, мовляв, як зустріли це нововведення? Заступник міського голови з питань ЖКГ Олександр Биков сказав, що у Корюківці серед райцентрів області першими почали вирішувати наболіле питання. Наприклад, пластикові пляшки організовано збирають ще з літа минулого року, бо зрозуміли: рано чи пізно за сортування доведеться взятися всерйоз. Розпочали з пластику, до якого є інтерес в окремих фірм області. Влітку виготовили понад двадцять спеціальних прозорих контейнерів. Уже кілька місяців у них працює відповідного зразка прес, за допомогою якого зібрані пластикові пляшки ущільнюються і потім передаються переробнику. До відправки зберігають в окремому невеликому приміщенні, де їх можна штабелювати.
«Для роздільного сортування відходів нещодавно виготовили й контейнери, – уточнив перший заступник міського голови Олександр Савченко. – Зберігаються у дворі міської ради. Чекають свого часу». А на запитання, як же сортуватиметься скло, папір та інші тверді побутові відходи, О.Биков відповів, що й цю проблему поступово вирішуватимуть. З кінця листопада минулого року шукають в області та за її межами споживачів скла, які б його могли забирати і переробляти. Але поки – безуспішно. Лінію з сортування твердих відходів, яка дорога і потребує значних людських ресурсів, у ближчі роки купувати не планують.
Сортування твердих побутових відходів намагатимуться організувати і у Холмах. Хоча про лінію і тут мову не ведуть. За словами голови Холминської об’єднаної громади Олександра Шевчика, спочатку населення Холмів складатиме скло, пластик і макулатуру в окремі мішки. А згодом цей досвід перейматимуть у селах громади. Станом на 18 січня у селищі уже виготовлялися контейнери під тверді побутові відходи. Їх буде щонайменше – 22. У цьому селищній владі допомагають громадська організація «Відродження джерел», ДП «Холминський лісгосп», спиртозавод та сільгосппідприємство «Червоний маяк». Можливо, виготовимо додаткові контейнери, сказав керівник громади, але у другому півріччі чи в наступному році. Взагалі у Холмах уже торік була спроба збирати пластик. Цим займалися у школі при участі учнів та громадських активістів. Завдяки такому почину стало чистіше у скверах селища та ближніх лісових масивах.
Зателефонували до сіл – Прибині, Перелюба, Рибинська, Сахутівки, Забарівки, де рядові селяни підтвердили, що потреба у сортуванні скла та пластику є. На їх думку, перші кроки повинні робити у селах торгові точки: саме біля них слід встановлювати контейнери, хоча б для збирання пластикових пляшок. Доведеться, звичайно, знайти якісь переробні фірми. Бажано, щоб вони і відходи вивозили своїми силами. Отже, з певним авансом можна сказати, що перші кроки по сортуванню твердих побутових відходів у районі робляться…

Залишити коментар