Скоро – городи…

Майстер з манікюру Тетяна Тищенко: «Урожай огірків можна зібрати
з декількох насінин»

Минулого року корюківчанка Тетяна Тищенко вимушено «одомашнила» огірки. Хотіла висадити у теплицю, але холодна весна стала на заваді. Так шість з пророщених на «пелюшках» насінин згодом оселилися на підвіконні міської квартири. А за деякий час порадували хазяйку хрумкими запашними плодами!

Якось в Інтернеті Тетяна натрапила на інформацію, як проростити насіння огірків на «пелюшках». Зацікавилася і вирішила спробувати. Спочатку взяла шість насінин: три – одного сорту, три – іншого. Зробила «пелюшки»: на довгі смужки поліетилену шириною десь 10 см виклала туалетний папір, зволожила його і на відстані одне від одного – насінини. Усе обережно скрутила «рулетиком» і поставила у ємність з водою (води небагато, десь на 1 см). Можна накрити поліетиленовим пакетом, у якому зробити дірочки, щоб не задихнулося насіння.
– Я не накривала, – каже Т. Тищенко. – Зверху обпирскувала водою, щоб папір не пересихав.Проросло насіння дуже швидко – за шість днів, мало довге коріння. Потім пропікірувала і висадила на підвіконня. Вичитала, що садити краще не у посудину, а у щільні поліетиленові пакети. Це зручно: їх можна формувати на підвіконні, легко додавати землю. На дно пакетів виклала шкаралупки з яєць (попередньо їх промила і просушила), не подрібнювала, а виклала так, як є. Це водночас і дренаж, і гарне підживлення. Шкаралупки присипала купленим грунтом (краще з кокосовими волокнами, щоб не так ущільнювався). Дірок у пакеті робити не треба.
Тетяна каже, щоб одній рослині вистачало сили, треба до 10 літрів грунту. У неї на один пакет (одне стебло) пішло 5 літрів, а з часом додала ще 2 літри. На підвіконні, там, де сонячна сторона, огірки дуже швидко почали рости. Оскільки жодних пристосувань для в’юнких рослин у Тетяни не було, вона прикріплювала їх за допомогою ниток до жалюзі. Хоча, каже, краще все ж таки мати якусь серйознішу конструкцію, бо рослина досить сильна.
– А як ваші рідні чи знайомі поставилися до такого агроексперименту? – запитую.
– Пам’ятаю, моя колега Олена Дрозд все підсміювалася наді мною: «Таню, не займайся дурницею, нічого не вийде, бо огірки на підвіконні треба і підживлювати, і освітлення додаткове вмикати, як он мої сусіди роб-лять…» – згадує Тетяна. – Звісно, є люди, які всерйоз і багато років займаються вирощуванням різних культур, а я тільки спробувала. Однак вважаю свій експеримент вдалим. З шести кущів – один виявився «хлопчиком», не плодоносив, два були трохи слабшими за інші, а три – цілком сильні стебла. Загалом з одного стебла я зібрала по 10-12 огірочків. А потім прищепила рослини і винесла на вулицю…

«Мочи його!»
Для кожного виду насіння існують свої терміни замочування:
– для моркви, помідорів, цибулі, петрушки, селери, буряку – близько 2 діб;
– огірків, кабачків, капусти, салату, редьки, редиски, кавунів – близько 8-12 годин;
-гороху, бобів, квасолі – 2-4 години.
Терміни замочування можна визначити і на око. Якщо насіння набрякло або почало «прокльовуватися», можна діставати з води і сіяти. Але тільки не в суху землю.

Чи знаєте ви, що:
При замочуванні насіння бажано не використовувати водопровідну воду. Кращий варіант – тала вода, у якій воно швидше проросте, а вирослі з них рослини, будуть здоровішими і міцними.

Природні стимулятори росту
Дуже корисно обробляти насіння стимуляторами росту. Їх можна придбати, але краще приготувати самостійно. Гарним стимулятором є мед (1 чайна ложка, розведена у склянці води) або алоє (1-2 листки витримують у холодильнику тиждень, подрібнюють, заливають 1 л води і настоюють 10 – 12 годин). У такий розчин насіння слід покласти на добу. Бобові замочуємо не більше, ніж на 2 години. Після такої обробки підвищується не лише схожість насіння, а й енергія його проростання – сходи з’являються дружно і розвиваються рівномірно.

Як збільшити врожай за допомогою йоду

Звичайні дешеві лікарські препарати зможуть захистити наш город від шкідників та збільшити врожай.
Йод допомагає боротись із сірою гниллю полуниці. Для цього розводять 5-10 крапель йоду в десяти літрах води і оприскують перед цвітінням. Процедуру проводять 2-3 рази з інтервалом у десять днів.
Допомагає підвищити продуктивність томатів. Для цього розводять одну краплю йоду на три літри води і поливають розсаду помідорів.
Допомагає боротись із фітофторою. 40 крапель йоду розводять в 10 літрах води, додають літр сироватки і столову ложку перекису водню.
Допомагає боротись із борошнистою росою. До 9 літрів води додають літр нежирного молока і 10-12 крапель йоду.

 

Залишити коментар