«Смачне» й красиве свято таки зіпсував дощ…

На 24 серпня синоптики обіцяли дощ. Але райдержадміністрацію, яка виступила організатором святкових заходів до Дня незалежності України у нашому місті, непривабливі прогнози не злякали.

Спочатку підкріпилися…
Зранку центр міста перетворився на великий святковий майданчик. Сквери розділили за призначенням: для дітей розваги влаштували навпроти міськради, а для дорослих торгові ятки, курені і виставки виробів розмістили за райдержадміністрацією. На площі Героїв встановили сцену, лави, щоб зручно було дивитися концерну програму. Там же пропонували товари на різні смаки місцеві і заїжджі торговці, працювали атракціони.
З десятої ранку у сквері «для дорослих» пахло і шкварчало. Прибули зі смачними наїдками і напоями майже усі громади району, окрім тих, що входять до Корюківської об’єднаної. І це кидалося в очі. Наприклад, Домашлин приїхав, а Сахутівка і Тютюнниця – ні. Невже щось змінилося у нашому ставленні до дня народження держави?.. Заходимо з боку бібліотеки. Увагу привертає виставка робіт учасниць клубу «Берегиня» Корюківського територіального центру. Неподалік – демонструють оригінальні витвори холминські майстрині. Веселі жіночки і дівчата у яскравих костюмах зазивають відвідувачів до своїх куренів. Ніч, мабуть, не спали вправні ґаздині, але дійсно було чим вразити гостей. Бутерброди з салом, піца, деруни, вареники і пиріжки з різноманітним начинками, цибуляники (голубці, де замість капустяного листя цибулинне), чебуреки, шашлик, риб’яча юшка, куліш, смажена з пилу – жару яєчня, різноманітні витвори з овочів і фруктів. Усього не перелічити! І все це продавалося за символічні три – п’ять гривень або роздавалося задарма. Ще й по «п’ятдесят” наливали… Вперше або вже традиційно щедрі пригощання влаштували представники різних установ, підприємств і організацій – управління соцзахисту, відділу освіти, районної ради і райдержадміністрації, компанії «Урожай», сільгосппідприємства ім. Горького, лісгоспів, споживчої кооперації, водного господарства, Корюківської козачої сотні та інших. Було неймовірно смачно і дуже приємно. Особливо – чебуреки від держслужбовіців!

На площі Героїв
А тим часом на центральній площі розпочиналися урочистості. До головного майданчика міста рухалася святково прикрашена колона з числа представників різних трудових колективів. Багато хто вдягнув цього дня вишиванки. Очолювали її учасники антитерористичної операції зі своїми сім’ями. За період з 2014 по 2017 роки свій внесок у відстоювання територіальної цілісності нашої країни зробили 287 наших земляків. Найчисельніша делегація – нашого бюджетоутворюючого підприємства ПАТ «Слов’янські шпалери-КФТП» на чолі з генеральним директором Віктором Мураєм. Корюківщина пишається продукцією під торговою маркою «Слов’янські шпалери», яка реалізується в 17 країнах світу на п’яти континентах. На фабриці створено майже 1000 робочих місць. Підприємство постійно фінансово підтримує своїх пенсіонерів і щорічно близько шести мільйонів гривень виділяє на соціальний розвиток району. За фабрикою йшла невелика група працівників «Племінного господарства «Бреч» (кер. Володимир Смаглюк). Далі – три лісгоспи (кер: Володимир Никончук, Олександр Жук, Олексій Іллюченко), які виділялися власною атрибутикою: прапори, транспаранти, фірмові кепки. Лісові угіддя цих підприємств розміщені на площі майже 90 тисяч гектарів на території Корюківського, Сновського, Менського, Сосницького, Городнянського, Коропського та Куликівського районів. Роботою забезпечені понад 800 осіб. Чисельною була делегація і від групи агропромислових підприємств «Урожай» (кер. Олександр Левицький), яка об’єднує п’ять сільськогосподарських підприємств, обробляє понад 10 тисяч гектарів орних земель, є найбільшим орендарем земель у районі та бере активну участь у вирішення багатьох соціальних проблем громад.
Вперше у такому заході взяли участь підприємства з іноземними інвестиціями, які теж роблять помітний внесок у вирішення соціальний питань у регіоні. ТОВ «Китайсько – українська компанія «Фанда», яка об’єднує два дочірні сільгосппідприємства: ВСК ім.Горького та ПСП «Злагода» (кер. Віктор Ющенко та Михайло Метла), здійснює господарську діяльність в галузях рослинництва та тваринництва, утримує майже дві тисячі ВРХ, є найбільшим виробником молока та обробляє дві з половиною тисячі гектарів орних земель. Деревообробне підприємство товариство «ВУД Індустрі» Республіка Азербайджан (кер. Араз Даштаміров) постачає на експорт продукцію глибокої переробки деревини, надає роботу 80 працівникам. Сядринське деревопереробне підприємство «Біомас» забезпечує 50 робочих місць, а сахутівська «Фанера-Чернігів» (кер. Сваюнас Ячунскас) – майже 100. Замикали колону представники споживчої кооперації району (кер. Олександр Олещенко), малого бізнесу та жителі міста.
Трохи пізніше зі сцени оголосять переможців у різних номінаціях за підсумками цьогорічного Місячника підтримки підприємництва. Зокрема: «У галузі промисловість» кращим визнано товариство «Фанера – Чернігів»; «Оптова та роздрібна торгівля» – ПП«Глорія» (кер. Валентина Нековаль); «У галузі будівництва» – ПП «Будмайстер» (кер. Олександр Сидоренко); «Кращій суб’єкт соціально – відповідального бізнесу» – група агропромислових підприємств «Урожай»; «Сільське, лісове та рибне господарство» – фізична особа-підприємець Віктор Білий.

Другий почесний
громадянин району
На урочистості з нагоди Дня незалежності до Корюківки завітали білоруські гості (росіяни з Климово вже не їздять). Вони разом з головою районної ради Віктором Чернухою, головою райдержадміністрації Олексієм Мірошниченком і міським головою Ратаном Ахмедовим привітали зі сцени корюківчан і гостей, обмінялися теплими словами побажань та подарунками. Потім великій групі людей за значний внесок у розвиток району було вручено грамоти, а Василю Ступницькому, лікарю – анестезіологу, заввідділенням Корюківської ЦРЛ, якому у травні цього року було присвоєне звання «Почесний громадянин Корюківського району» – нагрудний знак і відповідне посвідчення.
– Я радий не стільки за себе, як за престиж своє професії, – сказав у відповідь Василь Петрович, – адже у нашій роботі так мало овацій – зате так багато стресів…
Це вже другий почесний громадянин нашого району. Вперше таке звання було присвоєно президенту фабрики техпаперів Анатолію Бондарю.

Співали – танцювали, та не довго…
Організатор свята Корюківська РДА разом з партнерами міською і районною радами, ГО”Альтернатива” та спонсорами – фабрикою техпаперів, БК “Слов”янский”, магазинами «Плазма» і МПП «Глорія», ПП «Пульс 24», ФОП «Левицький», при сприянні народного депутата України Анатолія Євлахова підготували чудові заходи: концерну програму, розваги, «Карооке», дискотеку. Але, на жаль, холодний дощ з вітром внесли свої корективи, і близько 15-ї години люди змушені були йти по домівках. Хоча декотрі встигли насвяткуватися і прикупити смачненького (ковбаси, сиру, масла, цукерок і печива, овочів) та дещо з домашнього начиння (дубову бочку, картину, посуд, одяг, зокрема вишиванки, шкільне вбрання і канцелярію).
Негода прогнала майже всіх додому, напевне, щоб відпочили перед копанням картоплі. Бо багато хто саме наступного дня, у п’ятницю, розпочав осінній сезон збирання врожаю…

Фото Віталія Остапенка

 

Залишити коментар