Соціальний захист ветеранів Корюківщини

Вже стало традицією напередодні Дня Перемоги підсумовувати, що ж зроблене державними органами для соціального захисту ветеранів. І цьогоріч це питання обговорювалося на колегії райдержадміністрації – звітувала начальник управління соцзахисту населення Світлана Самсон.

Станом на 1 квітня у нашому районі проживає 1134 ветеранів війни та осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». 91 особа має статус інваліда війни: 10 учасників антитерористичної операції, 50 воїнів – інтернаціоналістів, 15 ліквідаторів аварії на ЧАЕС, 12 учасників Другої світової війни. Учасників бойових дій у нашому краї – 408. З них: 302 учасників АТО, 84 воїнів – інтернаціоналістів, 17 ветеранів Другої світової. Статус «учасник війни» мають 433 особи, і ще на 202 людей поширюється дія відповідного закону. До 5 травня держава виплачує разову грошову допомогу вищезазначеним категоріям населення. Торік її отримали 1154 людей на суму трохи більше мільйона гривень.
Держава гарантує ветеранам ряд пільг, зокрема, знижку на оплату компослуг. У 2017 році на зменшення оплати за житлово – комунальні послуги надійшло до району понад 2 млн. грн. Майже 400 тисяч отримали пільговики готівкою – для придбання твердого палива. Інваліди забезпечені засобами реабілітації, при потребі їм надаються протезно – ортопедичні вироби. Натомість для оздоровлення ветеранів виділяється недостатньо коштів. За рахунок програми професійної реабілітації четверо учасників АТО торік пройшли безкоштовно перепідготовку за спеціальністю «водій». Загалом п’ятьом родинам були виділені кошти на придбання житла, зокрема у минулому році – двом. Ще дві родини очікують на надходження коштів.
Проблемою лишається те, як виконуватиметься урядова постанова щодо виплати готівкою пільг ветеранам на проїзд усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах. До 1 червня цього року облдержадміністрація має затвердити розміри щомісячних виплат пільговикам. А органи місцевого самоврядування – міська, районна та селищна ради повинні вирішити, чи даватимуть кошти людям за поїзд на руки, чи все залишиться, як і було…

Залишити коментар