Стафілококова інфекція вражає маленьких дітей

556

Останнім часом містом ширяться чутки про спалах невідомої інфекції серед дітей, яка проявляється висипами і гнійниками на шкірі. Постраждалі припускають, що усьому вина – вода у ставках, у яку потрапила інфекційна паличка.

Прокоментувати ситуацію попросили лікаря-дерматолога ЦРЛ Аллу Ступницьку.
– Аномальна жара не могла не вплинути на поширення інфекційних захворювань, – каже лікар, – сьогодні на прийомі щоденно буває не менше чотирьох маленьких пацієнтів, переважно дошкільного віку та першачки, з однією і тією ж проблемою – вірусною стафілококовою інфекцією. Перші прояви її зазвичай з`являються на п`ятах у вигляді пухирців, які перетворюються на гнійники, що ширяться по всьому тілу. Лікування залежить від тяжкості інфікування: одному достатньо застосувати мазь, іншому доводиться рекомендувати антибіотики.
Подібна інфекція завжди присутня у середовищах скупчення людей. Передається вона при близькому контакті. А у таку спеку, коли ми максимально відкриваємо тіло, заразитися – шансів більше. До того ж високий температурний режим сприяє розмноженню бактерій. Вода для стафілококової палички також – сприятливі умови для „процвітання”. Проте, визначити точно, де саме дитина „підхопила” вірусну інфекцію – при контакті з іншими, коли гралася у пісочниці, чи коли хлюпалася у воді – неможливо.
У Корюківці під контролем лише одна водойма – центральний пляж, – говорить завідувач Корюківського районного відділення лабораторних досліджень Ольга Кузюра, – проби води для дослідження беруться з травня по вересень: один раз на квартал і раз на два тижні. Останні дослідження були зроблені 4 серпня. Наявності кишкових паличок, у тому числі і стафілококових, виявлено не було. Щодо інших водойм, то вони не контролюються нашою службою.
– Чи можна зініціювати перевірку води для так званих стихійних місць відпочинку і скільки це буде коштувати? – поцікавилися ми.
– Разові дослідження коштуватимуть у межах сорока гривень, але чи додадуть вони впевненості у тому, що місце безпечне, – говорить Ольга Петрівна. – Варто розповісти, що вода – неприродне середовище для стафілококових паличок. Вони також не люблять високих температур – гинуть під прямими променями сонця, які спрямовані на водне плесо. До того ж, природою влаштовано так, що вода у водоймищах періодично самоочищається. Для мікробів же ідеальним місцем розмноження є людський організм. Тому у більшості випадків, гарантом безпеки виступає людська самосвідомість: не варто купатися і наражати на небезпеку, якщо маєш шкірне захворювання. Якщо на шкірі є відкриті рани, подряпини, також не слід поспішати у воду, бо ризик «підхопити» інфекцію дуже великий.

Залишити коментар