Виховання дошкільнят


Чи ощадливі ви батьки? Чи вмієте прищепити дітям бережливість, економність, працьовитість? Економічному вихованню дошкільнят були присвячені загальні батьківські збори у ДНЗ «Дельфін», що відбулися 1 грудня. А виставка «Старим речам – нове життя», влаштована у рамках заходу, перевершила усі можливі очікування організаторів!

Залишки тканини, ґудзики, старі джинси, виявляється, можуть стати картинками, сумочками, подушечками, м’якими іграшками і навіть домашніми капцями! А непотрібні диски – це вам і ялинка, і сова та інші чудернацькі істоти. Знайшли своє нове життя пластикові вироби: пляшки, кришечки, стаканчики, ложки, виделки – надзвичайної краси букети з тюльпанів і лілій, ялинки, симпатичні хрюшки, жабки, сонечка і навіть – годинник та біноклі! А новорічні прикраси з використаних лампочок – просто супер!
Завідувач Віра Рябченко наголосила, що економічне виховання дошкільнят – така непроста, на перший погляд, тема насправді доступна для малюків, якщо складні терміни і поняття пояснювати по-дитячому: від простого – до складного. Дитяче розуміння економічних навиків вихованці дошкільних та груп спеціального призначення показали театралізованою виставою казки «Муха-Цокотуха» на новий лад.
Віра Олексіївна проаналізувала анкетування 76 батьків на тему «Чи ощадливі ви?», проведене напередодні. Результати опитування показали, що половина респондентів – економні батьки. Так, рішення щодо планування сімейного бюджету і необхідних покупок приймаються всією родиною. При виборі дитячого одягу та взуття, батьки віддають перевагу універсальним, зручним і недорогим речам. А от свята з українською пишністю і розмахом, схоже, відходять у минуле або ж переростають у вузькі сімейні застілля. Проте, якими б заощадливими не були батьки, не можуть позбутися спокуси порадувати дітей ласощами: морозивом та шоколадом (у відсотках це відповідно 9 і 32, порівняно з ковбасою – 21). Цікаво, що 59% респондентів купують продукти, де дешевше, а 29% – за будь-яку ціну, аби не стояти у черзі. 33% опитаних вважають себе економними внаслідок недостатніх заробітків. Натомість 50% батьків – сформовані особистості, які заощаджують за внутрішньою потребою.
Наостанок практичний психолог дитячого садка Марина Богдановська дала корисні поради і рекомендації батькам щодо економічного виховання дошкільнят, а завідувач Віра Рябченко прозвітувала про використання благодійних внесків батьків протягом року. Дітей вчи і сам заощаджуй!

Фото автора

Залишити коментар