Стихія не пощадила три села

За двадцять хвилин буревію у населених пунктах району та Корюківці повалено близько півсотні дерев. Стихійне лихо найбільше відчули у трьох селах – Савинках, Хотіївці, Рейментарівці, менше – у Буді, Рибинську, Козилівці та інших.

У п’ятницю, 30 червня, пориви вітру були досить відчутні. І дехто з корюківчан прогнозував буревій. Так і сталося. Однак Корюківку він зачепив мало: на деяких вулицях похилив дерева, а на Шевченка, біля п’ятиповерхівки, легко поклав дуже товсте і високе дерево. Будинку повезло – воно масивне, упавши, могло б провалити стіну чи повибивати з десяток вікон. На щастя, лягло навскіс, анітрохи не зачепивши багатоквартирний будинок. У понеділок, 3 липня, після восьмої години його розпилювали робітники міських служб.
«Наші рятувальники, робітники Корюківського райавтодору також дуже організовано працювали на дорогах району, – говорить начальник відділу райдержадміністрації Віктор Саченко. – Троє дерев повалило на дорогу перед Наумівкою і Тютнницею. Робітники філії «Райавтодор» їх швидко відтягнули технікою і розпиляли. А в суботу було звільнено дорогу від великих гілок за Сосновкою. Уночі з п’ятниці на суботу добре попрацювали перед Савинками “еменесники» – забезпечили проїзд швидкій допомозі, автомобілям і мототехніці. Дерева з автошляху оперативно прибрали і швидко розпиляли.
За словами жителів Козилівки, Савинок, Рейментарівки, падаючи, дерева обірвали електропроводи у цих населених пунктах. Там довелося працювати кільком бригадам з Корюківського РЕМу. З п’ятниці 30 червня по неділю 2 липня включно електроживлення було відновлено.

Савинки
постаралися
Добре організували роботу по очистці сільських доріг і проїжджих частин вулиць савинківський сільський голова Віктор Лісений з працівниками місцевої ради. «Найбільше атакував град і великий вітер наші вулиці Мирну, Шкільну, Лесі Українки та Гагаріна. На трьох з них, окрім Л. Українки, працювали бригади з числа місцевих жителів, які самоорганізовувалися, розуміючи, що потрібно швидко навести лад. Попиляли більше десятка дерев, звільнили від них проїжджі частини вулиць. У різних місцях села на городах буревій знищив картоплю», – прокоментував керівник місцевої громади.

У Хотіївці зірвало гніздо лелек
На вулиці Садовій на видноті було житло чорногузів. Та буревій зірвав пташине гніздо. Тепер ні його не можуть знайти, ні великих чорно-білих птахів. Можливо, на Садовій був епіцентр стихійного лиха, град сипав плоский і продовгуватий. На цій вулиці найбільше постраждало городів. Побували в Олександра Михліна (на фото). У нього у саду – усі яблука побиті, чорніють. «А на городі у мене, – пояснює , – від кукурудзи, картоплі, помідорів та іншої городини залишилися тільки де-не-де стебельця, майже все знищено нещадною стихією. Подібне у сусідів і далі по вулиці. За моїм городом – поля агрохолдингу «Урожай», їм теж дуже дісталося. А коли налетів буревій, я був у хаті і бачив у вікно, що дерева гнуло так, наче вони ось – ось мали зламатися. Але вистояли».
У центрі села на фельдшерському пункті – побитий шифер. За два десятки метрів – повалено величезне дерево. Біля нього з помічницею порається сільський голова Раїса Пилипенко, яка розповіла, що у них трактора нема, а тому доводиться візочком вивозити розпиляні гілки дерев. Більше їх повалило на вулицях Лісова, Довженка та на дорозі Хотіївка – Матвіївка. У самісінькому центрі – магазин «Продукти», пластикові стіни якого побито градом так, ніби по них стріляли з кулемета, – багатенько дірок. Від жителів дізналися, що до роботи долучалося багато місцевих, щоб навести порядок на вулицях, у дворах. Розпилюванням дерев бензопилою займалися Андрій Милейко, Юрій Шуляченко, Костянтин Купрієнко та інші.

У Рейментарівці –
град як яйце…
Крижані опади величиною з перепелине яйце атакували село Рейментарівку. У деяких місцях їх на землі лежало сантиметрів десять – п’ятнадцять. На цей населений пункт буревій налетів у п’ятницю після 15-ї години. «А перед цим було дуже сонячно. Потім – зірвався великий вітер, дощ – стіною, сипонув град. За півметра нічого не було видно. Розкрило більше десяти хат. У Ганни Хуторної майже півпокрівлі зірвало, у Миколи Зеленого на хату упав дуб. Районний депутат Олексій Іллюченко надав техніку і робітників КП «Корюківкаліс». Підіймали велике дерево, розпилювали по частинах. У Миколи Зеленого розкрило сарай та інші господарські будівлі. А вже у суботу, 2 липня, у Ганни Хуторної накрили хату. Оперативно і старанно попрацювали у кульмінаційні дні робітники з КП «Корюківкаліс». У Рейментарівці постраждало десятки городів. Сім аварійних тополь упало та обірвало електролінії у центрі села. Майже дві доби не мали електроосвітлення сільські жителі. А вже 2 липня з’явилося: постаралися бригади з Корюківського РЕМу. А взагалі у цьому населеному пункті було повалено більше двадцяти дерев, розповів житель села Валентин Анопченко. До Хотіївки, Рейментарівки, інших 3 липня виїжджали керівник Корюківської об’єднаної громади Ратан Ахмедов та його заступник Олександр Савченко, щоб побачити та оцінити шкоду, і були вражені тим, яких тільки збитків завдала стихія за лічені десятки хвилин.

Олександр Михлін на своєму городі

Залишити коментар