Світлі мрії Діани і … відключення світла

DSC_1360_новый размер

Діана Кузьомко

Вона пише книги (хоча іронічно сама до цього ставиться) – повісті, новели російською, українською і англійською мовами. І при цьому складається у неї враження, що писали ті твори зовсім різні люди. Правда, майже всі вони незакінчені. Чи не вистачає натхнення, стимулу, чи – просто стільки різних інтересів, захоплень, справ у шістнадцятирічної дівчини, що всього разом не охопити… Є на думці зробити таку собі власну заміну всесвітньо відомого Гаррі Поттера (юного чародія з серії фантастичних романів). Он у Британії проводяться молодіжні літературні конкурси, може, і вона туди колись потрапить…

А чому б і ні? Вона і вірші пише, ось цілі поеми є. Причому і досить глибокого наповнення, зі спробами філософського осмислення нашого життя. Ще списує-змальовує образи з різних людей, навіть книгу про наше місто готує, колись і закінчить. Творчий потенціал у цієї здібної дівчини, яка зайшла оце до редакції поспілкуватися, відчувається. Розповідає одинадцятикласниця першої міської школи Діана Кузьомко, що не вважає себе фанаткою навчання, але дуже любить пі­знавати щось нове. Он купу різних дипломів і грамот має. За шкільними оцінками – “тверда хорошистка”. Торік на обласній олімпіаді з англійської мови увійшла у десятку кращих учасників. І зайняла перше місце в обласному турі всеукраїнської олімпіади з російської мови. Цього року посіла п’яте місце в обласному етапі теж республіканського конкурсу письмових творів серед учнівської та студентської молоді. А після Нового року поїде знову на обласну олімпіаду з англійської мови…

Приходить дівчина додому після уроків і репетитора вже у темряві. І є у неї лише година на заняття (з шостої до восьмої вимикали світло, чи й далі так буде?), бо змореною може й заснути. І коли вчити ті уроки?! Збивається її особистий графік. Оце прокинулась о третій ночі, взялася за навчання… Хоч Діана у давньоримській міфології – богиня Місяця і полювання, але уроки при місячному світлі вчити все ж не варто… Ким хоче бути у дорослому світі? Стільки всього цікавого манить до себе, хочеться багато чого спробувати! І співає потроху, каже, що при цьому себе запевняє, що вміє. І час від часу навіть голодує – їй цікаво, як відчуває себе людина у такому стані, та ще й кажуть, що на голодний шлунок краще думається…
Визнає за собою досить поширений зараз серед ровесників “гріх” – багато “сидить” в Інтернеті. Читає там розумні статті, дивиться найкращі світові серіали – не те “мило”, що ото по телевізору показують як упаковку для реклами. Цитує при цьому Джона Леннона з рок-гурту “Бітлз”: “час, потрачений із задоволенням – не вважається втраченим”. А з “бітлом” Полом Маккартні вона народилася в один день, 18 червня. І любить рок-музику, слухає її практично завжди. А ще вірить у Санта Клауса і не вірить у Діда Мороза! І любить котів, яких вдома якось було аж одинадцятеро, правда, зараз семеро залишилося “різнокаліберних”, усіх мастей і статі.
Може, стане журналісткою… Буде готувати сюжети про “гарячі точки”, про різних повстанців, боротьбу людей за свої права. І тоді, – каже Діана на закінчення нашої досить спонтанної розмови, – кожна секунда чужого і власного життя здавалася б дорогоцінною. Що ж, хай її світлі мрії збуваються, а світло і надії молодих у нашій країні не затьмарюються і не “вимикаються”!

 

Проба пера юної авторки Запитання про сподівання

Діана Кузьомко,
учениця 11-Б класу Корюківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1

Хочуть миру, щастя, любові… Може, це звично, але так потрібно усім!

До і після Нового року усі ми відчуваємо приємне хвилювання і очікуємо змін на краще. Саме зараз настає час, аби подумати: а чого ми хочемо від прийдешнього року? На що сподіваємось для себе і своїх близьких? Що слід залишити у 2014-ому, щоб розпочати нове життя у новому році? Я спитала про це у деяких людей.

Олена РОЩИНА,
учениця 11 класу Корюківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1:

«Хочу чогось чарівного. Щоб все було не примітивно, і зовсім не так, як звичайно. Хочеться, знаєш, як у кіно: усе, здається, досить буденно, але атмосфера свята і цей дух – просто наповнює усе казкою!».

Лариса ЛІЗІНА,
директор Корюківської ЗОШ № 1:

«Насамперед, для себе і близьких бажаю, щоб наша країна була мирною країною. Це зараз найголовніше. А усі негаразди і дрібні проблеми можна вирішити. Бажаю для всіх миру».

Карина ТИТЕНКО,
учениця 10 класу Корюківської гімназії:

«Звісно, від прийдешнього року чекаю чогось нового: нових відкриттів, пізнань, можливостей. Мої бажання залишаються незмінними. Для себе і своїх близьких хочу щастя, добробуту, злагоди, тепла та любові».

Вікторія БИКОВА,
учениця 11 класу:

«Я просто хочу, щоб мої мрії збувалися. Мирного неба над головою. І більше любові».

Олена КОЗІК,
працівник КФТП:

«Чого ще можна бажати? Звісно, миру. Зараз такий час, що більше нічого не хочеться, окрім миру. Хочу, щоб мій чоловік повернувся з АТО. Тож бажаю злагоди і добробуту усім».

Павло КОЖУШКО,
учень 11 класу Корюківської ЗОШ № 1:

«Я б хотів, аби ми мали економічну стабільність, більше нафти та газу. Було б добре відкривати більше санаторіїв в Україні. Саме хороших санаторіїв. Мої побажання… Посадіть дерево. Займайтесь спортом. Посадіть ще дерево. Зберіть компанію друзів і посадіть ліс. Хотів би, аби ввели шкільну форму. А ще, штрафи за нездорову їжу. І можна безкоштовний Інтернет. Країні бажаю роз- робляти свої засоби інформаційних технологій, підвищення ВВП на душу населення. Хочу більше мультфільмів і менше безглуздих телепередач. А ще, хочу шоколадку!»

Ігор РАК,
учень 11 класу:

«Я хочу, щоб у мене, моїх близьких і рідних, було здоров’я у порядку. Бажаю благополуччя для усіх. Бажаю однокласникам, щоб усі вступили у виші, хто куди хоче. Що ще… Країні бажаю нових танків. Щоб Україна задумалась про машини, щоб не на «Запорожцях» усі їздили, та і взагалі, щоб країна виробляла своє, вітчизняне. Щоб дитячий алкоголізм не процвітав. Щоб лікарні були добре обладнані. Щоб у шкільній їдальні добре годували. Щоб корупції не було. І ще хочу сказати, що усі дівчата гарні по-своєму!»

P.S. Отож, коли ми нарешті вирішили – чого хочемо, залишилось лише загадати бажання і, з новими надіями, розпочати новий рік!

 

Залишити коментар