Сядрине у блокаді лисиць?

 

Понеділок, кажуть, день особливий, невезучий. Є люди, які у це вірять…

Нещодавно у цьому переконалася й жителька Сядриного Марія Денисова, яка розповіла газеті свою історію:
– Двадцять третього червня до мене у двір навідалася лисиця, зовні така худенна, невеличка. Я побачила її і відразу подумала, що то собаченя. Стала відганяти палицею, а вона злюща така, вишкірила зуби. А коли роздивилася добре, зрозуміла – лисиця, дивлюсь, підбігла до курчат. Не довго думаючи, зачинила непрохану гостю у садочк, який з усіх боків обгороджений парканчиком. Потім покликала сусіда Івана Болотного. Він відразу й прийшов, але її вже не було. Знайшла десь дірочку і втекла. Було це на початку дванадцятої.
Пенсіонерка Денисова проживає у провулку Заводському. А вулиця Заводська – довга, від колишнього заводу і аж до центру села. Отже, та лисичка, схоже, пішла на полювання по вулиці. Огорожі тут щільні, та вона знайшла старенький парканчик, а в ньому дірку і – мовби пірнула до неї. У цьому дворику проживає пенсіонерка Катерина Поповська, яка відразу помітила шкідливого звіра та стала боротися з ним, прихопивши палицю. Потім стала кликити на допомогу.
– Я якраз порався у своєму дворику, – говорить Віктор Мухін, сусіда. – Почув крик, а потім і побачив сусідку Катерину, що підбігла до моєї хати і кричала: «У мене лисиця у дворі!» Потрібно було рятувати. Прихопив рушницю, за кілька хвилин розшукав тварину і застрелив, бо знаю, що коли лисиці хворі, вони несуть велику небезпеку.
За словами Денисової, Катерину Поповську помістили на лікування до Корюківської ЦРЛ, де вона повинна пройти спеціальний курс.
Взагалі у червні село Сядрине мовби опинилося у блокаді лисиць. На думку мисливця Віктора Мухіна, схоже, що такі тварини вивели молоде потомство десь неподалік їхнього населеного пункту. Раніше були такі місця – лисичі нори. Можливо, вони після кількох років затишшя оживилися.
Інші жителі Сядриного розповідали, як, бува, під вечір чи вранці хитруні вільно ходять вулицями села. І, звісно, несуть небезпеку, можуть бути хворі на тяжкі інфекційні хвороби. Мало хто вірив у селі у набіги лисиць, а 20 червня переконалися, що це справді так і є: кому це цікаво вигадувати? Отже, цього числа від колишнього льонозаводу до пожежної сторожової охорони на велосипеді поверталася сільський голова Світлана Прокопчук. Її серед дня почала переслідувати лисиця. Жінка розхвилювалася, зупинилася. Тварина стала кидатися на колеса велосипеда, кусати спиці. Постраждала почала кликати допомогу, її почув Євгеній Остапчук. Схопив рушницю, застрелив нападницю і спалив. Невідомо чим і скінчилося б переслідування, коли б вчасно не нагодився сміливий мисливець.
Жителів інших сіл мусимо попередити, що тепер багато хворих лисиць, які блукають біля сіл, заходять до них. Отже, будьте пильними, не вступайти у сутички з небезпечними тваринами, кличте на допомогу мисливців. Тільки тоді небезпека вас обійде…

Залишити коментар