Ситуація із захворюванням свиней контрольована

  В облдержадміністрації  – Про розповсюдження африканської чуми

На сьогодні в області налічується 10 неблагополучних районів на АЧС. Вилучено 349 голів свиней.

Перший заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Сахневич 14 серпня під час прес-конференції щодо епізоотичної ситуації в області наголосив, що ситуація цілком контрольована. Він також повідомив, що організовану роботу на Чернігівщині щодо ліквідації спалахів захворювання свиней на африканську чуму (АЧС) відзначено Прем’єр-міністром України.
Останній спалах небезпечної хвороби виник у селі Городище Менського району. Вірус АЧС абсолютно безпечний для людини і не несе жодної загрози життю і здоров’ю. Однак захворювання може мати важкі економічні наслідки для країни. Саме тому заходи з ліквідації АЧС досить жорсткі. Так, про випадки, які виникають на території тієї чи іншої області, повідомляється як мінімум 180 країнам світу – членам Міжнародного епізоотичного бюро. Ці країни невідкладно вживають заходів щодо профілактики АЧС. Як наслідок — можливість введення заборони експорту продукції тваринництва і рослинництва, зокрема фуражного зерна.
Така ситуація з АЧС не тільки на Чернігівщині. На сьогодні зареєстровано 18 випадків АЧС у Чернігівській, Рівненській, Житомирській, Київській, Сумський та Полтавській областях. Гографічне положення Чернігівщини, велика кількість лісів, гарна кормова база для диких кабанів — усе це збільшує ризики поширення захворювання. Адже популяція дикого кабана в області налічує близько 3 тисяч голів. Спеціальної профілактики цього захворювання в світі не існує. Тому у разі виявлення випадків АЧС діють відповідно до розробленої інструкції. Визначаються межі епізоотичного осередку, загрозливої зони, зони нагляду та розпочинається виконання заходів із ліквідації хвороби в самому осередку. Наразі ж ситуація перебуває під пильним контролем ветеринарної служби. Проводиться постійний моніторинг, депопуляція (відстріл) диких свиней (з осені минулого року відстріляли більше 400 тварин).Проте, чи не головним заходом безпеки залишається дотримання господарями свійських тварин елементарних санітарно-гігієнічних правил. Серед них — заборона доступу інших людей до приватних господарств, застосування дезкилимків, утримання від вигулу свиней тощо.
Управління ветеринарної медицини в Корюківському районі звертає увагу населення на те, що АЧС – вірусне захворювання, яке вражає лише свиней. Інкубаційний період триває від 3 до 15 діб. При гострому перебігу -5-9 діб. Вірус вражає домашніх та диких свиней, незалежно від породи, віку та статі. Ефективної вакцини та засобів лікування не існує. Хвороба проявляється лихоманкою, крововиливами, синюшністю та змертвінням шкіри, ураженням внутрішніх органів і високою смертністю.
Зараження відбувається шляхом безпосереднього контакту (від свині –до свині), через грунт, незнезаражені корми, предмети догляду й утримання, транспортні засоби, диких кабанів, бродячих тварин,птахів, мух та обслуговуючий персонал, при згодовуванні харчових відходів, що містять продукти забою хворих чи інфікованих тварин. Вірус АЧС залишається життєздатним у м’ясі від хворих тварин-до 155 днів, у гною та грунті – до 3 місяців, у трупах свиней-до 2,5 місяця, у копчених м’ясопродуктах-до 6 місяців, в соломі – до 1 року, в замороженому м’ясі –до 3 років.

При найменшій підозрі на АЧС необхідно негайно сповістити фахівців ветеринарної медицини за тел.: 2-20-40, 2-26-84 або – начальника управління ветеринарної медицини в районі (0665244402), начальника ветлікарні (0661403840), директора ветлабораторії (0992301558).

Залишити коментар