На 20 гривень?

У 17-ти
пришкільних таборах
відпочинку,
де діти харчуються двічі на день,
на харчування однієї дитини виділяється
лише 20 гривень

У таборах з денним перебуванням дітей при школах надають, як це офіційно називається, відпочинкові послуги (оздоровлення – то інша сфера послуг). В усіх цих закладах – які є і в обох об’єднаних територіальних громадах, і в шести таборах сільських шкіл району, вартість харчування дитини в день оцінили в 20 гривень. Кажуть, така вартість по всій області. Наскільки це “багате” меню – запитав кореспондент у фахівців.

Розпочали роботу 17 пришкільних таборів оздоровлення, а з 20 червня діятиме сезонний позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Зелений гай» у с. Наумівка.
Діти в пришкільних таборах перебувають 6-7 годин, отже, харчуються двічі на день (сніданок і обід). На харчування однієї дитини виділяється незначна сума – 20 грн. Аналізуючи перспективне двотижневе меню, встановлено, що недостатньо в харчуванні овочів, фруктів, рибопродуктів. У меню пришкільних таборів відсутні кисломолочні продукти, молоко. На сьогодні в меню для дітей пришкільних таборів м. Корюківка включено морозиво. Приблизні двотижневі меню затверджуються керівником табору, підприємства громадського харчування або організації, що надає послуги з харчування дітей, за погодженням із Корюківським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області. При складанні меню обіду передбачено приготування чотирьох страв з орієнтовним об’ємом: салат – 50, 75, 100 г; перша страва – 200, 250 г; друга (з м’яса, риби, сиру, яєць та гарніру з круп і овочів) – 50/75, 70/100 г; третя (компот, сік, чай, кисломолочні продукти) – 150-180 г. У меню обідів м’ясо повинно бути 3-4 рази на тиждень, риба, яйця – по разу, сир кисломолочний, сир твердий – по 1-2 рази. Але з постійним подорожчанням продуктів харчування і виділеною сумою у 20 гривень на день – не можливо включити в меню достатню кількість тих чи інших продуктів.

Світлана МЕНТІЙ,
лікар з гігієни харчування райуправління Держпродспоживслужби

 

Залишити коментар