Теплі шкільні вечори, суворе ЗНО та літній табірний відпочинок

huu

Продовжуємо розпочаті у минулих номерах газети бесіди з начальником відділу освіти райдержадміністрації Ларисою Остапенко про цьогорічні зміни у найближчій роботі цієї галузі.

 – Ларисо Григорівно, то коли запрошуєте усіх на випускні бали?

– Свято «Останнього дзвоника» в усіх школах району пройде у п`ятницю 30 травня. Заздалегідь дякуємо за участь усім шефам шкіл і благодійникам та запрошуємо на це свято. А випускні вечори відбудуться наступного дня – 31 травня.
– А що нового у проведенні зовнішнього незалежного оцінювання знань випускників шкіл?
– Є певні зміни проти минулорічного порядку. Наприклад, термін проведення ЗНО з всесвітньої історії перенесено на 16 червня, а біології – на 25-те. Посилився контроль за використанням технічних пристроїв учасниками. Якщо навіть не мобільний телефон, а лише зарядний пристрій до нього знайдуть – абітурієнта виведуть з аудиторії. Посилилися й вимоги щодо пропусків до пунктів тестування: перевіряють, щоб фотографія була “свіжа” і навіть зачіска там була така ж, як на голові у хлопця чи дівчини! Тобто не бажано змінювати імідж напередодні тестування. Та основні зміни стосуються організації роботи пунктів: добору персоналу, визначення меж пункту та іншого. Інструкторами в аудиторіях при проведенні тестування з конкретних предметів – не можуть бути спеціалісти навіть споріднених профілів і циклів наук. І залучений персонал не повинен бути у родинних зв’язках з учасниками ЗНО.
– А як проходитиме літній відпочинок школярів у районі?
– З 2 по 20 червня діятимуть 15 пришкільних таборів, де проводитимуть свій час 1030 учнів, у тому числі 400 – у місті. Харчування сільських дітей “не зони” відбуватиметься, як звичайно. А у місті, в зв’язку з відсутністю організатора харчування – у цій справі є проблеми. Та вони вирішуються – з використанням досвіду минулих років і намаганнями створити оптимальні зручності для дітей. Оскільки міська ЗОШ №1 буде у цей час пунктом тестування, то для харчування її учнів використовуватимуться інші шкільні їдальні. З 20 червня працюватиме і заміський табір “Зелений гай” в селі Наумівці, де у дві зміни відпочинуть 180 дітей.

Залишити коментар