Це не – дилема, доїхати проблема

Для багатьох сільських жителів тепер непросто доїхати до райцентру і вибратися з нього. Трохи більше щастить тим, хто проживає у перелюбському напрямку. Легше доїжджати також мешканцям сядринської та холминської зон…

На сьогодні в нашому районі діють лише два маршрути – Чернігів-Шишківка та Чернігів -Корюківка.16 березня на всіх інших призупинено рух . Корюківське автопідприємство17445 не отримало відповідні кошти від держави у січні та лютому, а тому навіть закупити пальне – немає за що. Трудовий колектив перебуває у відпустці за власний рахунок. «Якщо надійде дотація, то, можливо, з 1 квітня ряд маршрутів по району відновимо», – сказав директор АТП 17445 Анатолій Коломійчук. Отже, багатьом пасажирам добиратися тепер – проблема.

Ось, що вони про це розповіли газеті.

Марія Кириченко,
пенсіонерка, сел. Холми:

– Я приїжджаю кілька разів протягом тижня до дітей у Корюківку. Тут проживають мої сини. З радістю їду до своїх онуків. Дістатися з Холмів до райцентру проблем великих нема. Через селище курсує кілька автобусів—семенівські, новгород-сіверські, козилівський. Частіше добираюся семенівськими маршрутками. На них доїжджаю за 12-13 гривень.

Ольга Розстальна,
уродженка Рейментарівки:

– Рейментарівський напрямок, можливо, найскладніший, щоб доїхати до Корюківи. Автобус ходив раз на тиждень, тепер його рух призупинено. Тому більшість людей їдуть на попутках. Ще раніше ходила маршрутка і люди без проблем діставалися райцентру. Тепер дехто, бува, їде до Савинок, там ще стоїть з годину, і тільки потім сідає на іншу попутку. Доїжджаю десь за 15-20 гривень, у залежності який це транспорт.

Надія, 36 років, с Рибинськ:

– Я шукала роботу у Корюківці. На той час до нас автобус ходив раз на тиждень. Доводилося іти пішки до Кучугур, а там сідати на маршрутку. І тепер від Кучугур поїздка до райцентру коштує від 8 до 9 грн. 50 коп. Семенівська – найдешевша – 8 грн., а раніше поїздка на ній обходилася ще дешевше. Погано, що тепер автосполучення до населених пунктів рибинської зони – взагалі паралізоване: немає жодного автобуса. Раніше виручали приватні перевізники, на їхньому транспорті ми їхали до Корюківки і навіть Чернігова, тоді й ціни були значно нижчі.

Ніна Смальоха,
безробітна, с.Перелюб:

– У мене надія на семенівський автобус, який через Корюківку до Чернігова ходить щоденно. Ще користувалась шишківським, який автобус до 16 березня ходив майже щодня. З Перелюба доїжджала два тижні тому без проблем. Бувало, що назад повертатися складніше.Автобусами їхала, білет коштував від від 13 до 18 гривень. Найдешевший був семенівський- 13.Назад по обіді до села добиратися було складніше. А тому виходила ловити попутку. Проте, це не просто дається… На попутці доїжджала за 10-15 гривень.Корюківському автопідприємство призупинило маршрути, а їх би потрібно відновити.

Марина Симончук, с Наумівка:

– Ціна білета до Наумівки, якщо їхати автобусом, – в середньому чотири гривні. Увечері буває складно дістатися нашого. Кожен пасажир намагається знайти попутну машину, тільки не кожному відразу повезе. Дехто простоює годину-другу, навіть більше. Тепер, виходить, навіть легше доїхати з Наумівки до Києва – щоденно іде прямий автобус . Частина пасажирів із села до столиці завжди є.

Залишити коментар