У Бречі – нова церква

Михайлівська церква у селі Бреч

Михайлівська церква у селі Бреч

У ніч на 20 квітня у селі Бреч зустрічатимуть Великдень у Михайлівській церкві, яку реконструйовано коштом власника місцевого туристичного комплексу, відомого мецената Анатолія Бондаря.

Туристичний комплекс «Бреч», що розташувався у однойменному селі, суттєво впливає на життєдіяльність маленького населеного пункту. Поступово тут з’явилися якісні асфальтовані дороги, газове опалення, за європейськими стандартами проводиться благоустрій. Анатолій Бондар давно мріяв побудувати храм, і ось, фактично за півроку, у центрі села у всій красі постала церква Архистратига Михаїла.

Там, де був магазин
– Нова церква зведена на місці колишньої, але ще донедавна тут був магазин, із ракушняка, – розповідає архітектор проекту Павло Тарабан. – При будівництві особливий акцент зроблено на побудові дерев’яної конструкції, купольного елемента і бані. Хрест піднято на висоту вісім метрів. Щоби надати будівлі вигляду храмовості, зовні вибудовано виступи, банки і зведення. Антична архітектура передбачає наявність великої кількості арок. Їх імітацію можна побачити як зовні, так і всередині споруди.

В унісон з візантій-ськими мотивами
– Чим вирізняється брецька новобудова від церков дорадянських часів?
– При будівництві православної церкви важко відійти від візантійського стилю, за яким будуються усі культові християнські споруди, – розповідає архітектор. – Різниця хіба що у матеріалах та в адаптації традиційного до сучасних технологій. І все ж ми спробували втілити такий собі арт-декор з візантійськими мотивами. Наприклад, вікна. Їх усього двоє, і замість арочного зведення, вони мають просту геометричну форму.
Особливим буде і освітлення. Під куполоподібною стелею, по всьому периметру, розташовані світлодіодні світильники, які створюватимуть розсіяне сяйво. А під самим куполом міститиметься традиційна велика люстра – паникадило.

Традиції і гідні умови
У новій церкві – все нове, і трошки – по- іншому. Іконостас, оздоблений ліпниною, культово-обрядові предмети з імітаційного матеріалу під срібло та золото. «Все це купувалося і замовлялося у магазинчиках та майстернях Києво-Печерської Лаври, – розповідає Павло Миколайович, – разом із настоятелем церкви отцем Леонідом їздили до столиці». До речі, церковне начиння, за словами архітектора, досить недешева річ. Репродукціями ікон на стінах займався майстер відповідної спеціалізації та кваліфікації, який приїздив із Чернігова. Поцікавилася, чи будуть якісь особливі ікони? «Із Лаври повинні доставити писані ікони святого Анатолія та Тамари», – розповідає Павло Тарабан.
Є у храмі і спеціальна обрядова купель, для проведення таїнства хрещення. Думаю, що у майбутньому у цій культовій споруді часто лунатимуть голосочки немовлят, оскільки таке дійство не тільки виглядатиме красиво на світлинах, а й головне – проводитиметься у теплому приміщенні. Церква має газове опалення і водопровід. Отож, температура залежатиме від того, що відбуватиметься всередині приміщення. Звісно, для немовлят створюватимуться належні умови. Тому мами можуть бути спокійними.

Зелена «цибулька»

– Ми звикли, що більшість церков мають купол жовтогарячого кольору – під золото. Але одного разу мені довелося бачити синій. Брецька ж – має зелену «цибульку». Чому?

– Це побажання мецената – Анатолія Бондаря, – говорить архітектор, – За візантійськими канонами, купол церкви може бути лише у трьох кольорах: жовтому – під золото, синьому, тобто небесному, і зеленому – колір окисленої міді. Самі ж стіни повинні бути тільки білими. Тут від «правил» ми не відступили.

Попереду – ще кілька кроків

Церква почала своє переродження у липні минулого року. «Якийсь період усі роботи були призупинені, – розповідає Павло Тарабан, – пов`язано це насамперед з холодною порою року і відсутністю опалення. Майже місяць тому будівництво відновилося у швидкому темпі. Завтра – храм урочисто відкривається – це велика подія для всіх. Проте, на цьому робота не зупиниться. У планах – розпис купола з внутрішньої сторони, облаштування навколишньої території – встановлення дзвінниці, озеленення. Можливо, будуть відведені місця для відпочинку.

2 коментарів

 1. Марі говорить:

  А церква буде для всіх, чи тільки для тих, хто “грішить” у Бречі?

 2. Андрій говорить:

  Слава Ісусу Христу!
  Маємо приємність повідомити Вам, що наше приватне підприємство займається виготовленням та реставрацією церковних панікадил (“павуків”), а також реставрацією церковних речей, виготовлених з будь-якого металу.
  Виготовлення: литі деталі – матеріал алюміній, об’ємні деталі – Сталь ХК, покриття – фарба гарячої сушки з наступним напиленням алюмінію у вакуумі із двошаровим захистом лаками гарячої сушки під “золото”.
  Відновлення відбувається методом напилення алюмінію у вакуумі із наступним захистом кольоровим лаком гарячої сушки під “золото”, “срібло”. Покриття довговічне, не чорніє і не тьмяніє. Наші вироби знаходяться у церквах Львівщини, Волині, Івано-франківщини, Закарпаття.
  Просимо розглянути наші пропозиції. Будемо раді, якщо скористаєтеся послугами фірми.http://s-galych.lviv.mobi

Залишити коментар