У Холмах – новий директор лісгоспу

3 кінця квітня директором ДП «Холминський лісгосп» працює Борис Чепурний.

Нового керівника не шукали в інших лісгоспах, трудовий колектив, образно кажучи, виростив свого. Борис Михайлович добре знає північні райони Чернігівщини і ліси цієї зони. А родом – з Авдіївки Сосницького району.

– Борисе Михайловичу, розкажіть, будь ласка, про свою трудову біографію?
– Я про роботу лісівника мріяв ще зі шкільної парти. Відразу ж пішов навчатися до Чугуєво – Бобчанського лісничого технікуму, що на Харківщині. Хотілося працювати на Чернігівщині, отже, після навчання мене направили до Холминського держлісгоспу. Керівництво мене вислухало, оцінило здібності і сказало, що потрібно починати трудову біографію з «нижніх щаблів». Призначили помічником лісничого у Рейментарівське лісництво. Тут устиг попрацювати з березня по грудень 2004 року. Потім направили у рідні краї: у Сосницькому лісництві минуло два моїх трудових роки. Багато чого позитивного навчився і перейняв з досвіду тодішнього керівника лісництва Олександра Жука. І той практичний досвід мені дуже згодився, коли сім років працював лісничим Перелюбського лісництва. Довелося розв’язувати ряд складних виробничих проблем. З 2014 року по квітень 2017- го трудився головним інженером ДП «Холминське лісове господарство».
– Чи ставили за мету отримати вищу освіту?
– Так, ставив. Бо з роками зрозумів, що освітній і кваліфікаційний рівні потрібно підвищувати. Було, раніше їздив на курси до столиці і в інші міста, та бачив, що того недостатньо. Старші за віком товариші радили мені навчатися далі без відриву від виробництва. І сам усвідомлював, що вища освіта – необхідність, і в нашому лісгоспі її багато хто має. Отож довго не роздумував, вступив у Харківський аграрний університет імені Докучаєва на відділення «Лісове господарство». Навчаючись розумів, що в університеті значний кадровий потенціал, а викладачі – люди з великим і не тільки практичним, а й науковим досвідом. Як і багато моїх однокурсників, знання отримав якнайкращі, виконав ряд практичних завдань, добре захистив курсову з економіки лісового господарства, ряду інших предметів.
– Призначення на посаду директора – для вас несподіванка?
– Саме так. Є й інші хороші кадри у лісгоспі, у яких і досвід роботи більший. Думав, що хтось з них очолить підприємство. Однак зупинилися на моїй кандидатурі. Про те, що мені запропонують цю посаду, я не знав майже до передостаннього тижня березня. Одного дня запросили до обласного управління лісового господарства, де розглядалися різні виробничі питання. А потім було сказано, що мене призначено директором ДП «Холминський лісгосп». Мабуть тому, що я деякий час заміняв керівника лісгоспу, досвіду і знань вистачає. Це й відіграло напевно свою роль. А тому у Державному лісовому агентстві та нашому обласному управління зупинилися на моїй кандидатурі. Впевнений, що довіру я виправдаю. Трудовий колектив лісгоспу у різних його підрозділах мене добре знає.
– Які стоять першочергові завдання перед колективом і керівником?
– Не втратити високих виробничих позицій, які ми здобули раніше. А роль трудового колективу тут була і залишається значною. Показники, вважаю, маємо стабільні. Головне, утримати на цьому рівні підприємство, де тепер працює 329 осіб і яке досить розгалужене. Маємо ряд виробничих підрозділів. Тільки лісів понад 39 тисяч гектарів, які у кількох районах Чернігівщини. Намагатимемося поліпшувати умови праці у виробничих дільницях, як загалом і тепер це робиться. Поступово збільшуватимемо й обсяги переробки деревини.
– Які існують проблеми в охороні лісу та яка більш наболіла?
– Це – наступ на хвойні породи верхівкового короїда. Він простежується більше у південних наших лісництвах, хоча помічається й у інших. І сьогоднішні заходи – законодавчо обмежуються санітарні рубки у період тиші. Над цією проблемою працюють українські науковці. І віриться, що з часом будуть знайдені ефективні методи боротьби зі шкідником.

Залишити коментар