У Холминській ОТГ не працюватимуть будинок престарілих, хоспісне відділення ЦРЛ і бібліотеки?

Холминська об’єднана громада знову в епіцентрі подій: через брак коштів у селищному бюджеті – район змушений скоротити у ряді районних установ працівників.

Як розповіла у розмові з кореспондентом перший заступник голови райдержадміністрації Анжела Ющенко, жителям Холминської ОТГ надають послуги кілька районних установ, зокрема, центральна лікарня, територіальний центр по обслуговуванню літніх одиноких людей, бібліотечна система, центр соціальних служб для сім’ї і молоді, архів, ветеранська організація. Відповідно розраховано частку коштів, яку Холми мають спрямовувати до райбюджету на їх утримання. Вона складає 1млн.172 тис. грн. у квартал. Але громада перераховує кошти несвоєчасно і не в повному обсязі, тому у цих установах з початку року затримується зарплата, що найболючіше сприймається людьми.
На сьогодні Холми недодали 362 тисячі. Районний бюджет не має ні права, ні можливості взяти на себе частку ОТГ. І якщо в першому півріччі з потугами, але кошти надходили, то на друге – Холми фактично не передбачили фінансування. Зважаючи на це, район змушений провести скорочення в установах, які обслуговують їхнє населення. Так, терцентр втратить 17,5 штатні одиниці, центр соціальних служб – 2,5, ЦРЛ – 17, бібліотечна система, зокрема бібліотеки у Холмах, Козилівці, Жуклі і Камці – 6. Отже, після цього об’єднана громада сама повинна буде подбати про надання відповідних послуг населенню. А поки попереджені про вивільнення люди працюватимуть, а це щонайменше два місяці – зарплату їм платити все одно потрібно…
Холминський селищний голова Олександр Шевчик каже, що коштів у них катастрофічно бракує. Тому спільно з районом утримувати установи вони не можуть. А щоб не залишились без допомоги одинокі престарілі люди, створять при селищній раді комунальне підприємство, і усі 12 «сестер милосердя» працюватимуть і надалі. Будинок престарілих, бібліотеки, інших – не потягнуть. Загалом ситуація складна й щодо фінансування бюджетних установ громади (школи, дитсадки, культура, селищна рада тощо), констатує керівник громади. Фінансування на їх утримання селищним бюджетом було передбачене тільки на сім місяців 2018 року. І лише завдячуючи перевиконанню бюджету за підсумками першого півріччя на майже 900 тис. грн., мають кошти не на сім, а на вісім місяців.

Залишити коментар