«У Корюківці буде створена міська рада церков і релігійних організацій»…

Про це заявив міський голова Ратан Ахмедов під час «круглого столу» з нагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі.

7-го червня з ініціативи міського голови Ратана Ахмедов та за підтримки релігійних громад міста відбулась зустріч представників різних релігійних громад міста та району. У розмові за круглим столом взяли участь: Ігор Григор’єв – перший пресвітер релігійної громади Церкви євангельських християн-баптистів “Новий шлях”, Тарас Баїк – протоієрей Корюківського району, настоятель Свято-Вознесенського Храму УПЦ КП, Олександр Дем’яненко – протоієрей, благочинний Корюківського округу, настоятель Свято-Вознесенського Храму УПЦ МП, Олександр Гаврюш – другий пресвітер релігійної громади Церкви євангельських християн-баптистів “Новий шлях”. Під час своїх виступів священики і пастирі зупинилися на моральних аспектах християнства і їх значенні для держави, родини, особистості. Алла Кун, завідувач сектору культури та культурно-масової роботи відділу освіти, молоді та спорту міськради висловила думку, що в школи має прийти християнська етика, бо в цьому є величезна потреба.
Щодо стосунків держави і релігійних громад говорили голова РДА Олексій Мірошниченко та кандидат юридичних наук доцент Євген Ятченко з Чернігова. Керівник КММГО, помічник народного депутата Анатолія Євлахова Володимир Онищук зазначив, що саме наслідки антирелігійної кампанії в СРСР призвели до деформації багатьох цінностей в українському суспільстві. Але з проголошенням незалежності наша держава розпочала рух до утвердження християнства.
Сергій Милейко, голова громадської організації “Корюківської спілки воїнів-учасників АТО”, зупинився на темі капеланства у нашому місті. Усім відоме капеланство військове, але ще є капеланство у лікарнях, госпісах, в’язницях. Потрібно долати міфи щодо присутності священика у медичному закладі. Пан Сергій навів у приклад США, де капеланська служба нараховує тисячі священиків різних конфесій. Проте в Україні ця робота тільки розпочалася.
Підбив підсумки зустрічі міський голова. Він сказав, що є потреба у Корюківці, як, напевно, і в інших містах України, створити міську раду релігійних організацій. І він готовий підписати відповідне розпорядження, слово – за лідерами церковних громад. Згодом в читальній залі районної бібліотеки відбувся показ художнього фільму режисера Павла Лунґіна “Острів”.

Віктор ТАТАРИН

Коментарі закриті.