У Корюківці скинули погруддя Федорова

З 12 на 13 грудня уночі, біля Корюківської ЗОШ №1 з постаменту невідомі особи скинули погруддя командира партизанів Олексія Федорова. Фото цих кількох людей вже наступного дня з’явилося у соціальній мережі «ФБ». Частина з них не приховувала своє обличчя, дехто був вдягнений у балаклаву.

«Демонтаж треба робити цивілізовано»
Вони не дочекалися, коли у цивілізований спосіб буде вирішено питання демонтажу цієї невеликої скульптури. Відразу після цього факту Корюківська міська рада звернулася до місцевого відділення поліції, розповіла газеті секретар ради Світлана Олійник. «Ми повідомили, що невідомі особи здійснили демонтаж пам’ятника колишньому секретарю Чернігівського обкому партії. Дана скульптура перебувала під охороною держави в особі міської ради. У цій заяві було прохання до поліцейських розшукати винних осіб… І вже уранці 13 грудня надіслали її до поліції та в департамент культури Чернігівської облдержадміністрації. Раніше майже подібний лист відправляли до поліції про факт пошкодження погруддя О. Гарнієра, теж невідомими особами». Станом на 19 грудня з поліції до міськради ніякої інформації по зазначених фактах вандалізму не надходило, сказала Світлана Олійник. Перший заступник голови міськради Олександр Савченко прокоментував цю подію так: «Не можна чинити відповідні дії у такий спосіб, потрібно все робити цивілізовано… Адже демонтаж пам’ятника О.Федорову планувався згідно з чинним законодавством і ми лише чекали дозволу з департаменту культури облдержадміністрації. Та невідомі «активні» люди поспішили…»
Майже подібні думки довелося почути від старшокласників першої школи та корюківчан середнього і поважного віку, яких було опитано понад півсотню. Вони висловилися за те, щоб на різні демонтажі пам’ятників і пам’яток були рішення не тільки міської влади, а й громадськості. І хочуть, аби не повторювалися у місті факти вандалізму, а все робилося на законній підставі.
Коментарі:
Голова ветеранської організації району Валентина Погребна сказала, що ми не повинні дозволяти поширюватися вандалізму. На історію, особистості у ній, хто б вони не були, повинні бути різні точки зору, але таємне скидання погруддя не красить наше сьогодення. Заступник голови райдержадміністрації Володимир Полубень: «Демонтаж пам’ятників потрібно робити у цивілізований спосіб, але коли бюрократія ставатиме на заваді цього, то дехто з населення намагатиметься здійснити його по – іншому…» Від коментаря відмовилася директор Корюківської школи № 1 Лариса Лізіна, зазначивши, що навчальний заклад уже понад десять років не носить ім’я партизанського командира, погруддя якого стояло біля нього. Заступник начальника місцевої поліції Олександр Бахир висловився: «Якщо підпадає під декомунізацію погруддя якогось командира, то тільки цивілізованим шляхом його зносити згідно з законодавством».

Залишити коментар