22 березня – всесвітній день водних ресурсів

ВОДА – ДЖЕРЕЛО ЖИТТЯ

Річки треба вважати найважливішою державною цінністю. Адже немає на землі напою кращого, ніж склянка холодної чистої води.

Щорічно у світі порушується нова проблема, пов’язана із забрудненням водних ресурсів на планеті. 2005-2015 роки проголошені міжнародним десятиріччям дій «Вода для життя». Тематика цьогорічного Дня води – «Вода і сталий розвиток». Присвячені цьому заходи мають консолідувати зусилля міжнародної спільноти задля збереження водних ресурсів, привернути увагу до заощадливого їх використання. Бо забруднена вода губить людей більше, ніж війни. За ступенем водозабезпечення Україна посідає одне з останніх місць у Європі. Водні ресурси використовуються не раціонально і забруднюються у декілька разів інтенсивніше, ніж у розвинених країнах. У нашій країні є близько 220000 річок, деякі протікають по території сусідніх держав. Чернігівщина за ресурсами підземних вод – перша в Україні, а по кількості поверхневих вод – шоста. Територією області протікає 1570 річок, найбільші – Дніпро та Десна. Остання бере початок в Росії, на Смоленщині, перетинає всю нашу територію з північного сходу на південний захід. На жаль, в окремих населених пунктах області питна вода не відповідає вимогам національного стандарту.
Свято води покликане привернути увагу суспільства до цих проблем, особливо – молодого покоління. З цією метою у міській четвертій школі нещодавно відбувся захід, на якому провідний інженер відділу водних ресурсів Тетяна Окусок презентувала учням цікавий тематичний відеоматеріал. Діти і дорослі говорили про те, як зберегти наш безцінний скарб – воду, котра є джерелом усього живого на планеті.

06_

Фото Вікторії Савченко

Прилетіли лебеді…
Водоймище
по вул. Горького.

Залишити коментар