У Щорсі вчитимуть сироварінню

щорс_3

Щорське вище професійне училище лісового господарства давно визнане одним з кращих на Чернігівщині. А тримає таку високу планку, бо йде в ногу з часом, постійно збільшуючи кількість професій, які там можна отримати. Зовсім скоро випускатимуть навіть сироварів.

Це стало можливим після того, як разом з інвесторами на базі училища була створена лабораторія сироваріння. Зараз у ній розробляється рецептура майбутньої продукції. Головний тут – 48-річний італієць Ліса Еліо Теодоро.
Розповідає: потужності встановленого обладнання (теж італійське) дозволяють переробляти від 50 літрів до 5 тонн молока за день. Якістю місцевого молока іноземець задоволений. Але не приховує роздратування, коли мова заходить про темпи сертифікації продукції, оформлення дозвільних документів. І хоча українською не володіє, емоції південного чоловіка зрозуміти не важко.
– На батьківщині, – розказує, – цей процес йде набагато динамічніше.
Знає про це не з чуток: у родині його батьків – 6 синів, і всі сировари.
– А на Україну тільки я приїхав, – посміхається.
Інтерес до нашої країни в нього неабиякий, бо одружений з українкою. В лабораторії йому допомагає її син Денис. А спільній дитині – Елізі – тільки три роки.
Дуже смачну моцарелу та інші м’які сири виготовляє за власними, відомими лише йому, рецептами. А сироватку, що залишається, планує використовувати для виготовлення рікоти (дуже м’якого сиру, який є компонентом багатьох десертів, застосовується як начиння для равіолі (італійських вареників).
Зараз і дирекція училища, і інвестор – в очікуванні ліцензії, яка дасть дозвіл додати до уже затверджених для навчання професій ще й професію сировара. Усі необхідні документи направлені на розгляд Держаної атестаційної комісії в Київ. У недалекому майбутньому у ВПУЛГ навчатимуть і офіціантів-барменів. Вже є чудова майстерня для них – спеціально збудоване кафе. Всередині – дерев’яний інтер’єр, оформлений в етнічному стилі, з виходом на літній майданчик. Поблизу – водойма. Дуже затишно і красиво. Як, до речі, в самому училищі.

(За матеріалами Щорської райгазети «Промінь»)

щорс_1 щорс_2 щорс_4

Залишити коментар