У ЦРЛ є вакцини проти дифтерії і правця

Протягом десятиліть в Україні діяла система запобігання інфекційним захворюванням у вигляді щеплень. Для цього виділялися кошти у державі, були створені кабінети і картотеки щеплень. Були часи, коли в плановому порядку вони проводилися на підприємствах і в організаціях, і люди старшого віку це пам’ятають. Змінилась країна і зробили багато чого для знищення профілактичних щеплень. Протягом останніх двох років кошти на придбання вакцин проти дифтерії і правця (стовбняку) взагалі не виділялись. І якщо у людини травма, то запобігти захворюванню не було можливості. Та й мешканці району в багатьох випадках скептично ставляться до щеплень.
Але хвороби нікуди не зникають, люди не менше травмуються у побуті й на роботі. І як результат – можливий розвиток смертельного захворювання на правець. Нарешті цього року виділені кошти на придбання вакцин проти дифтерії і правця. Нашим громадянам треба звертатися до свого дільничного терапевта або сімейного лікаря і безоплатно та без черги зробити щеплення – якщо у пацієнта нема високої температури чи проявів простудного захворювання. Тим самим можна уберегтися від смертельної небезпеки.
Тим більше, що з 2018 року діятиме новий закон про охорону здоров’я, багато медичних послуг стануть платними. Усім нам потрібно буде укладати договори з сімейними лікарями, і в договорі ці пункти будуть прописані. Тому зараз не слід гаяти часу, а звернутися у Корюківський центр первинної медико-санітарної допомоги.

Микола ВАСЯНОВИЧ, лікар-терапевт

Залишити коментар