УДВІЧІ ЗРОСЛА ЗАРПЛАТА, І ВІДСОТКИ ПО КРЕДИТАХ НЕ НАРАХО- ВУВАТИМУТЬ…

Нещодавно, хоч і не без скандалу, та народні депутати все ж ухвалили зміни щодо підвищення статусу, соціального захисту та матеріального забезпечення мобілізованих громадян України. Спілкуємося на цю тему з військовим комісаром Корюківського району Олександром Саповським.

– Олександре Олександровичу, то чи приїжджають наші хлопці у відпуску?
– Так, завдячуючи третій хвилі часткової мобілізації населення, раніше призвані у армію громадяни нарешті можуть трохи перепочити, відбувається так звана ротація. З числа мешканців нашого району останнім часом побували у десятиденній відпустці до десяти осіб. Серед них: Олег Дранюк, Володимир Примаченко, Олександр Щербина, Андрій Потапенко та ін. Спілкуючись з ними, розуміємо важливість такого перепочинку. У когось хворі батьки, у когось – діти… Зустрілися, поспілкувалися – і від серця відлягло. Хлопці кажуть, що трьох – чотирьох днів вистачає, щоби «зняти» стрес і поповнити сили. Ніхто не сказав, що не повернеться в зону АТО. Навпаки, розуміють: там на них чекають, іншим теж треба побувати вдома.
– А чи просто зараз виїхати з Донбасу?
– Дуже непросто. Саме тому наші волонтери, які з перших днів надають вагому різнобічну підтримку мобілізованим з Корюківщини та Збройним силам України в цілому, Валерій Панюков і Віктор Величко вивозять багатьох із зони АТО власним транспортом. Жодного разу не відмовило у допомозі військовим керівництво фабрики. Підприємство закупило 30 бронежилетів, замовило каски, а нещодавно придбало на 240 тис. грн. приладів нічного бачення та оптичного обладнання. Велика вдячність їм за це.
– Кого нині призивають, а кого – ні?
– Призиваються придатні за станом здоров’я військовослужбовці, які пройшли строкову службу, віком до 60 років. Не підлягають частковій мобілізації особи, у кого троє і більше дітей віком до 16 років, та за рядом сімейних обставин (кожен конкретний випадок розглядається окремо). Усі військовозобов’язані переселенці, котрі виїхали з тимчасово окупованого Криму, а також Донбасу, змушені теж стати на облік у військкоматі за місцем проживання.
– Нарешті крига скресла й щодо зарплати мобілізованих?
– Сьогодні мобілізовані на службу отримують у повному обсязі зарплату з надбавками, а ті, що воюють у зоні АТО – ще й додаткову премію у розмірі 100% до нарахувань. Тобто – дві зарплати (для рядового – це близько 5 тис. грн.).
– Зросли й соціальні гарантії для наших захисників?
– По – перше, мобілізовані отримують грошове забезпечення, надбавки і премії на рівні військовослужбовця контрактної служби, а не строкової (раніше планувалося платити, як строковику – 100 грн. на місяць!). По – друге, вони використовуватимуть увесь комплект гарантій соціального і правового захисту, встановлених законодавством як для військовослужбовців.
Час перебування на службі зараховуватиметься до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю та до державної служби. За всіма мобілізованими зберігається місце роботи, посада і середній заробіток, незважаючи на форму власності підприємства, організації чи установи. Таким чином, мобілізовані отримують одночасно середню зарплату за місцем основної роботи і державну виплату як військовослужбовці. Крім цього, нараховуватиметься одноразова грошова допомога, яку буде виплачено у день демобілізації (суму визначатимуть відповідно до постанови уряду).
Не припиняється виплата пенсій пенсіонерам, а громадянам, що мають кредитні зобов’язання в банківських установах – не нараховуватимуться відсотки і до них не застосовуватимуться штрафні санкції за несплату кредиту. Призвані підприємці під час особливого періоду звільняються від сплати єдиного соціального внеску.

Залишити коментар