Українська пісня на білоруській землі

000 елка 001

Головна ялинка, м. Мінськ

Щороку на Різдво, у сусідній Булорусі проходить благодійна акція «Різдвяна ялинка – наші діти». Серед запрошених – діти із регіонів Росії та України, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. У цьому році на 19-ій зустрічі у Мінську побувало 27 корюківчан – учасники вокального «Ритм» та танцювального колективів РБК. Супроводжували дітей у триденній подорожі керівник відділу культури РДА Юлія Сита і керівники колективів – Людмила Мартинова та Олена Мостович.

На пам`яті працівників культури, останньою подорож наших дітей на головну ялинку Білорусі була у 2013 році. Враження залишилися незабутніми. У минулому році корюківчани не змогли відповісти позитивно на запрошення сусідів – усе через брак коштів! Перед цьогорічним Різдвом організацією дружнього візиту перейнявся голова райдержадміністрації Віктор Чернуха. А завдяки фінансовій підтримці благодійного фонду «Слов`янський», двадцять сім юних учасників народної самодіяльності міста змогли побувати у столиці Білорусі. Йдеться про 14 тис. гривень, виділених фондом.

На кордоні

Із відправної точки «Корюківка» автобус з нашими артистами вирушив у неблизьку подорож о шостій ранку 7 січня. На вулиці тріщали справжні різдвяні морози, а салон автобуса тим часом наповнився гарним настроєм і хвилюваннями, які зазвичай бувають перед дорогою. Концертне вбрання тихенько гойдалося на вішаках. На кордоні довелося чекати майже чотири години: з документами трапилося непорозуміння – їх відправили на інший пропускний пункт. Ситуацію виправили, і вже після обіду корюківські артисти вже були у столиці Білорусі – місті Мінськ.

«Зайчики» – на сувеніри

У Мінську не один рік успішно працює філіал нашого рідного підприємства ПАТ «Слов`янські шпалери – КФТП». Керує ним Валерій Заяць, який і зустрів земляків та особисто вручив дітям два мільйони білоруських рублів – на сувеніри. Такий несподіваний і приємний жест, ще тільки на початку подорожі по білоруській землі, додав святкового настрою.

А на першому поверсі зустрічав Дід Мороз і Снігуронька

Розмістили усіх гастролерів у просторих кімнатах санаторію: двоповерхові помешкання з великими вікнами. Не встигли розібрати речі, як запросили до столу. Вечеря чекала на першому поверсі. Тут же біля вбраної ялинки зустрічав гостей Дід Мороз із Снігуронькою. Після смачних пригощань були конкурси і веселі вікторини, у яких наші діти не просто взяли активну участь, а вигравали з помітною перевагою.

Колядки білоруською

8 січня розпочалося із поїздки до Білдержцирку. Там відбулася репетиція, після якої всіх гостей чекали у кафедральному соборі. Традиційно Митрополит Філарет проводив службу. Діти не тільки отримали подарунки від святішого, а й самі подарували йому вироби, виготовлені власноруч. Безперечно, родзинкою став виступ нашої делегації у храмі. Треба сказати, що на початку зустрічі, коли всі делегації зібралися навколо Митрополита, нашу – попросили залишатися не у полі зору священика. І ось у визначену мить розкрилася брама і корюківчани, одягнені в красиве національне вбрання, зайшли до храму і заспівали білоруську колядку. Це було настільки несподівано для усіх присутніх, що в багатьох на очах заблищали сльозинки. У подарунок Митрополит отримав від українських дітей янгола – ляльку, виготовлену дітьми. Наші артисти запримітили, що цей подарунок Митрополит до кінця зустрічі не випустив із рук.

Чому зустріч у храмі?

Не тільки тому, що триває свято Різдва. Єпархіальне управління Білоруської православної церкви є одним із співорганізаторів благодійної акції. Митрополит щороку зустрічає маленьких гостей, благословляє і вітає батьківським словом, короваєм та щирими подарунками. Організаторами свята також є Департамент з ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС, Міністерство з надзвичайних ситуацій республіки Білорусь, громадське об`єднання «Білоруський республіканський союз молоді».

«Соловейко» і «Макдональдс»

А тим часом дітей вже чекали у національному цирку Білорусі. Перед тим, як розпочати святкове циркове дійство, деякі делегації показали, на що здатні. Організатори свята вже давно пересвідчилися, що українська сторона завжди приїздить із чудовими концертними номерами. Ось і цього року вокалісти «Ритму» та танцювальний колектив підготували вокально-танцювальний номер «Соловейко», який викликав багато оплесків і позитивних емоцій у глядачів. Варто додати, що окрім української делегації, виступили з казковим номером тільки білоруські діти.
Потім була дивовижна циркова прем`єра: жонглери, наїзники, клоуни і акробати. Після – улюблені дитячі ласощі з «Макдональдса».

Екскурсія по Мінську

Вечірня екскурсія по Мінську залишила по собі не менш яскраві спогади. Місто прибране у святкові вогники, причому вони не просто розкидані, а кожна гірлянда з майстерністю чи то повторює кулеподібні форми дерев, чи імітує символи нового року. Шопінг приніс не менше задоволення. Були витрачені і подарункові «зайчики».
Прогулянка містом українських дітей не залишилася непоміченою місцевим населенням. З щасливими посмішками на обличчях і жовто-блакитними прапорцями у руках,наші школярі віталися і бажали всього кращого. Їм відповідали навзаєм: зупинялися перехожі, махали руками з автобусів, що проїздили повз. Атмосфера добра полонила білоруську столицю.
Часточку такого ж настрою привезли корюківчани і додому.

Що найбільше запам`яталося у закордонних «гастролях»?

Анастасія Мірошник:

Дуже сподобався собор своєю величчю і красою. Вперше побувала у справжньому цирку, тому і сама вистава і те, як ми виступали на манежі запам`ятається, думаю, на все життя.

000 елка 005

Рідзвяні колядки у Свято-Духовому кафедральному соборі

000 елка 002

Вокально-танцювальна композиція «Соловейко». Білоруський державний цирк

000 елка 006 000 елка 004 000 елка 003

Залишити коментар