Уряд знову просять порушити питання по меморіалу

Міська рада інформує

Цього року Корюківщина в жалобі відзначатиме 75-ті роковини Корюківської трагедії. Як відомо, будівництво Меморіального комплексу було розпочате ще у 2013 році, та у тому ж таки році було заморожене. Наприкінці минулого року президент фабрики Анатолій Бондар виділив фінансування на добудову каплички біля місць поховання в урочищі «Дуби». Коли дозволить погода, капличку буде опоряджено, нанесено зображення ікони та освячено. Це поки єдиний об’єкт меморіалу, який побудовано. Весь комплекс, що включає в себе музей, транспортну інфраструктуру, місце перепоховання тощо займатиме площу у кілька гектарів. Сума видатків на будівництво меморіалу становить понад 200 млн. грн., що, для порівняння, удвічі більше, ніж, наприклад, будівництво лінійного прискорювача в обласному онкодиспансері.
Корюківська міська рада, в пошуках підтримки, звернулась до народних депутатів Олега Ляшка та Анатолія Євлахова з клопотанням про відновлення будівництва. Минулого тижня лідер Радикальної Партії ОЛЕГ ЛЯШКО та мажоритарний депутат від Корюківщини АНАТОЛІЙ ЄВЛАХОВ направили спільний запит-вимогу до Прем’єр-міністра України ВОЛОДИМИРА ГРОЙСМАНА щодо будівництва «Музейно-меморіального комплексу пам’яті жителів населених пунктів України, знищених фашистськими окупантами».
В документі йдеться про те, що за задумом проектантів даний музейно-меморіальний комплекс мав стати місцем вшанування жителів усіх населених пунктів України, які були знищені у Другій світовій війні, а це сотні населених сіл та містечок, десятки тисяч жертв серед мирного населення.
Депутати, використовуючи свої повноваження, представили Прем’єр-міністру кілька конкретних вимог, зокрема:
– перевести до сфери управління Міністерства культури України «Музейно-меморіальний комплекс пам’яті жителів населених пунктів України, знищених фашистськими окупантами» Чернігівської обласної ради;
– на основі моніторингу виконання Державного бюджету України за підсумками першого кварталу 2018 року внести відповідний законопроект на розгляд Верховної Ради України, яким передбачити в Державному бюджеті України на 2018 рік кошти на проектування та будівництво Музейно-меморіального комплексу пам’яті жителів населених пунктів України, знищених фашистськими окупантами у місті Корюківка Чернігівської області;
– забезпечити відзначення 75-х роковин Корюківської трагедії на загальнодержавному рівні, а також доручити Міністерству інформаційної політики України провести на території України та за кордоном просвітницьку кампанію, приурочену цій події.
Корюківська міська рада дякує депутатам за розуміння того, що це є загальнонаціональним питанням, а не локальним, як останні роки його намагаються представити. Корюківська трагедія є наймасовішим вбивством Другої світової війни, але не єдиним. Фашисти не шкодували ні білорусів, ні французів, ні поляків, ні, тим більше, українців, які постраждали від фашистської навали, певно, найбільше. Саме тому, громада Корюківки наполягає, щоб дане питання залишалось на порядку денному держави, адже виділення у 2018 році коштів на спорудження Меморіалу жертвам голодомору 1932-1933 рр. дає нам надію на вшанування і наших трагічних моментів історії.

Залишити коментар