Уточнюйте персональні дані!

25 травня ми обиратимемо Президента України на позачергових виборах. Жителі району, що є виборцями і мають право голосу на цих виборах, відповідно до Конституції України, зможуть проголосувати на 30 звичайних виборчих дільницях та 1 спеціальній (в центральній районній лікарні), які утворені на постійній основі (як і на виборах народних депутатів).

 14 квітня постановою ЦВК утворено окружну виборчу комісію, яка розташована у селищі Сосниця. Після 6 травня почнуть працювати дільничні виборчі комісії. Починаючи з 9 травня, на кожній виборчій дільниці знаходитимуться попередні списки виборців, де кожен виборець, що до неї відноситься, може прийти і перевірити свої дані. До 12 травня включно кожен виборець отримає іменне запрошення з повідомленням про своє включення до попереднього списку виборців на певній виборчій дільниці, адресу дільничної виборчої комісії, контактний номер телефону, розпорядок роботи, а також – про час і місце голосування. Виборцям, які постійно нездатні самостійно пересуватись, буде повідомлено про можливість проголосувати за місцем перебування. Тим виборцям, які за станом здоров’я не можуть самостійно прийти на дільницю, але в списках у них немає відмітки «НСП», рішенням дільничної виборчої комісії на підставі їх заяви та довідки медичної установи про стан здоров’я надається можливість проголосувати за місцем перебування, тобто вдома. Така заява разом із довідкою може бути надіслана поштою або передана іншими особами дільничній виборчій комісії до 20 години 23 травня.

Якщо ви не отримали запрошення або в ньому містяться помилки у ваших персональних даних, то необхідно звернутись до вашої дільничної виборчої комісії або у відділ ведення Державного реєстру виборців та написати заяву про уточнення попереднього списку виборців. Такі заяви приймаються до 19 травня включно. Виборцям, які у день виборів перебуватимуть не за своєю виборчою адресою, надається можливість тимчасово змінити місце голосування без зміни виборчої адреси (ТЗМГ). Для цього необхідно звернутися у відділ ведення Державного реєстру виборців за місцем проживання або за місцем перебування з відповідною заявою та документами, що підтверджують необхідність такої зміни. За наявності всіх підстав, місце голосування буде змінено, про що видається відповідне посвідчення. Вказані виборці на час цих виборів будуть у списках на новій дільниці.

Якщо ж виборець, який тимчасово змінив своє місце голосування, вирішить проголосувати за своєю виборчою адресою, то йому необхідно спершу відкликати заяву про ТЗМГ і повернути видане посвідчення в тому відділі, який його видав. Але все це можливо тільки до 19 травня. Громадяни, які змінили місце голосування за власними заявами, включаються в уточнений список виборців, який на виборчих дільницях буде знаходитися з 23 травня. Якщо ж ви не знайшли себе у списку виборців, а вказаний термін звернення минув, то ще можете звернутись до суду в термін до 22 травня, за рішенням якого до 24 травня вас можуть включити у списки виборців на дільниці.
У день голосування 25 травня зміни до уточненого списку виборців не вносяться. Щоб не залишитися осторонь виборчого процесу, потрібно зовсім небагато – перевірити себе і своїх близьких у списках виборців, і, власне, прийти на вибори. Для отримання бюлетеня в день голосування, для уточнення своїх даних в Реєстрі та для зміни місця голосування наявність паспорта обов’язкова. Для осіб, які недавно отримали громадянство України, допускається наявність тимчасового посвідчення громадянина України. З питаннями звертайтеся у відділ ведення Державного реєстру виборців райдерж­адміністрації: м. Корюківка, вул. Шевченка, 60, каб.40 (ІІІ поверх), з 8 до 17 год. Тел. 2-14-16, 2-14-54.

Наталія МИЛЕЙКО, начальник відділу ведення Державного реєстру виборців райдержадміністрації

Залишити коментар