Валерій Куліч: Чернігівщина нарощує обсяги експорту

Зовнішній товарообіг підприємств Чернігівської області у січні-лютому цього року склав 190,4 мільйона доларів США — зріс на 37,6% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами зі 104 країн світу.
При цьому експорт товарів збільшився на 41,3% і становив 111,5 мільйона доларів США.
– Зростання експорту зумовлено, перш за все, нарощуванням поставок до країн Європейського Союзу. Адже з моменту набрання чинності Угоди про асоціацію між Україною та ЄС багато компаній вже скористалися її перевагами, а ЄС зміцнився у статусі ключового торгового партнера нашої області, – так прокоментував позитивну динаміку зовнішньоторговельних відносин з іншими країнами голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч.
Поставки товарів до країн Європейського Союзу за два перші місяці цього року зросли на 46,4% і склали понад 46 мільйонів доларів США (41,6% від загального обсягу експорту товарів). Найбільші обсяги товарів з Чернігівщини надійшли до Нідерландів (8,8%), Іспанії (8,1%), Італії (7,3%), Румунії (4,6%).
Крім того, підприємства області, враховуючи втрати, яких вони зазнали від обмежень зовнішнього товарообороту з Російською Федерацією, розширюють географію поставок власної продукції. Так, значні обсяги товарів спрямовані до Туреччини (7,3%), Єгипту (7%), Білорусі (5,1%), Ізраїлю (5,1%). Варто відзначити, що більш ніж у три рази збільшився експорт до таких країн як Ірландія, Грузія, Болгарія, Ізраїль, Туніс, Нідерланди, Китай, Лівія, Чехія, Марокко тощо.
Підприємства області поставляли на зовнішні ринки переважно продовольчі товари, які формували 68,2% загальнообласного показника експорту. Це, зокрема, зернові культури, готові харчові продукти, насіння і плоди олійних рослин, молочні продукти.
Серед непродовольчих товарів провідні позиції належали експорту паперу та картону, деревини та виробів з деревини, взуття, текстильних матеріалів і виробів, машин та обладнання.
Вартість товарів, реалізованих за межі країни, перевищує вартість завезених на 32,6 мільйона доларів США.
Нагадаємо, що вже невдовзі, 16 травня, відбудеться «Форум інвестицій та експорту Чернігівщини» — щорічний захід, який об’єднує інвесторів та експортерів, представників органів влади, міністерств, закордонних партнерських організацій для визначення перспективних напрямів інвестицій та розвитку регіонального експорту. Цьогорічний Форум – головна подія у сфері інвестицій та експорту в регіоні.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Чернігівської облдержадміністрації.

Залишити коментар