Ведеться реконструкція

Довелося почути розмову міських жителів – “на ТЕС привезли величезний казан, будуть спалювати різне сміття, пластикові пляшки. І зі Львова тепер відходи возитимуть! На дровах вже не робитиме станція, отруйним димом нас зовсім подушить!” Чуткам – не вір, а перевір, тож про ситуацію на Корюківській ТЕС кореспондент запитав її директора Ігоря Матюху.

– Ігорю Валерійовичу, станція зараз не працює?
– Не працює, бо проводиться реконструкція, заміна деякого обладнання та вдосконалення іншого. Замінили топки, придбали сучасніші, щоб на виробництво кожного кіловата електроенергії тратити менше відходів переробки деревини. І щоб викиди зробити ще чистішими. Тобто збільшимо економічність ТЕС, і хоча екологічні показники й так були в порядку – вирішили поміняти систему очистки димових газів. Основне ж – збільшити коефіцієнт корисної дії станції.
– Тобто – сміття, відходи спалювати не будете? Вистачає палива для ТЕС?
– Станція працює за законодавством по так званому “зеленому тарифу”, “зеленій енергетиці”. Використовуємо тільки біопаливо, відновлювані ресурси. Те, що може знову вирости: деревину, дрова, відходи переробки деревини. Для спалювання сміття, пластику – потрібне зовсім інше обладнання. Нам постачають відходи деревопереробки і лісгоспи, і приватні пилорами. Деякі підприємці беруться очищати ліси від “сушняку”. Тож проблем з паливом нема. Працює суміжний деревообробний комбінат (ДОК-1), куди звозиться уся деревина і переробляється на щепу.
– Коли закінчиться реконструкція? А колектив на станції великий, ще працівники потрібні?
– Реконструкція практично закінчується, у серпні станція запрацює. Це велика підмога й для енергомережі району. Усі електростанції працюють в єдиній енергомережі держави, але у складні моменти нестачі електроенергії місцева станція – це все-таки добра підтримка. І в працевлаштуванні теж. Працюють у нас близько півсотні осіб, а якщо врахувати усіх задіяних у постачанні деревини – то буде значно більше.
Штат ТЕС укомплектований. Але періодично виникає потреба у нових кадрах. І якщо є молоді люди, котрі бажають працювати на експлуатації енергетичного обладнання – хай присилають своє резюме (mistosov@gmail.com.) чи заносять на прохідну станції. Головне – бажання працювати і вчитися, вища освіта не завжди обов’язкова, досить технічної середньої, а нюансам навчимо на місці!

Залишити коментар