Весняний призов

Хто не хоче у солдати?

Газета поцікавилася у районного військового комісара Юрія Бойка, як триває цьогорічний весняний призов на строкову службу.

– Юрію Петровичу, чи всі особи відповідного віку вже побували у військкоматі?
– Ні, не всі. Загалом у Корюківському районі призову на строкову службу підлягає близько двох сотень чоловіків віком від 18 до 27 років. Термін служби нині від 12 (особи з вищою освітою) до 18 місяців (без освіти). Але переважна більшість з них мають з різних причин відстрочку: стан здоров’я, навчання у виші, наявність двох дітей чи батьків пенсіонерів. Тож реальна цифра – 60 осіб. Станом на початок квітня 25 призовників уже прибули.
– Строковики у зону АТО не потрапляють?
– За розпорядженням Президента України жоден військовозобов’язаний строкової служби в зону АТО не відправляється. У перший день служби вони отримують одноразову виплату – два прожиткових мінімуми, а за працюючими зберігається робоче місце та виплачується середня зарплата.
Спільно з органами місцевого самоврядування проводимо оповіщення таких осіб. Не всі перебувають за місцем проживання, багато хто на заробітках. Та, на жаль, декотрі свідомо не прибувають за викликом військкомату для проходження медогляду, відмовляються отримувати повідомлення (не відчиняють двері помешкань), незрідка батьки надають неправдиву інформацію про місце їх проживання, навчання, роботи. Хоча більшість – могла б отримати відстрочку (навчання, стан здоров’я, сімейні обставини). Однак уникаючи візиту до військкомату, не оформлюючи роками документи, вони живуть у «напівлегальному стані». Не можуть офіційно влаштуватися на роботу, отримувати державні допомоги тощо. Натомість уся інформація заноситься до електронної бази даних і в майбутньому такі особи можуть бути притягнуті до відповідальності.
Через газету хотілося б звернутися до призовників, з якими з тих чи інших причин ми не змогли зустрітися під час оповіщення, щоб вони терміново прибули до військкомату. По м. Корюківці: Олександр Мельник, Тимофій Фещенко, Дмитро Мельничук, Дмитро Дурницький, Дмитро Терещенко, Микита Кисіль, Ігор Погуляй, Олександр Менський, Анатолій Деркач, Антон Лобанов, Артур Рустамен, Владислав Нікитенко, Олександр Лисенко, Євгеній Науменко, Максим Метла, Ігор Литвин. По Наумівці – Олександр Рослий, Владислав Леоненко, Ларіон Богдановський, Дмитро Метла, Ігор Харченко. По Перелюбу – Сергій Борисенко, Сергій Федченко, Євгеній Кожем’яко, Олександр Матвієнко, Сергій Летута, Анатолій Хроленко, Ігор Ващенко, Ярослав Ковеза. По Прибині – Олександр Петренко, Костянтин Рябець. По Сядриному – Сергій Кравченко, Андрій Горкава, Михайло Білий, Олексій Білий. По Холмах – Микола Глущенко, Олександр Кукуюк, Дмитро Лось, Андрій Примак, Андрій Шупеля, Сергій Савченко.
А ще – наш військкомат потребує двох спеціалістів – психолога і юриста. Тож оголошуємо конкурс на заміщення вакантних посад. З його умовами можна ознайомитись на сайті vacancy4@nads.gov.ua. або по тел.2-11-69.

Залишити коментар