Війна, якої немає…

24 жовтня Холминські школярі разом з керівниками гуртків Холминського БТДЮ взяли участь у обласній патріотично-виховній програмі «Війна, якої немає!», що проходила протягом жовтня в обласному молодіжному центрі Чернігівської облради. Мета – привернути увагу молоді до воєнних дій на сході України та вшанувати героїв, які загинули, захищаючи Батьківщину.
Програма передбачала: перегляд фільму про оборону Донецького аеропорту, знятого на основі реальних подій, екскурсію та розповідь про виставку «Блокпост Пам’яті». У ролі екскурсоводів виступили десятикласники Холминської школи Діана Жовта та Ірина Сотник, які пройшли відповідне навчання. Це була переносна виставка на честь загиблих на сході України військових. Тут же відбулася зустріч з головою ГО «Єдина родина Чернігівщини» Миколою Шанським, який розповідав про наших земляків, що борються за незалежність та територіальну цілісність України.
Він зазначив, що ініціатором даного заходу виступив голова громадської пошукової організації «Цитадель» Павло Нетьосов. Створювалася експозиція в рамках гуманітарного проекту Збройних сил «ЕВАКУАЦІЯ 200», що був започаткований рішенням Генштабу у вересні 2014 року, коли після іловайських подій постала проблема евакуації тіл загиблих. Експонати збирали військові волонтери, котрі погодилися поїхати на окуповану територію. Тіла загиблих на полі бою відправлялися додому разом зі знайденими речами, але пізніше було вирішено створити експозиційні ящики, присвячені кожному солдату. Ящик з-під бойових снарядів являє собою відкриту нішу, всередині якої складені речі загиблого і закриті склом, а на кришці зображено портрет героя. Також до виставки увійшли відеоматеріали з місць військових дій, де показана жахлива правда військового життя.
Захід закінчився яскравим патріотичним флешмобом «Україна – це МИ!!!» у центрі міста. Наших учасників готували до нього Олена Кубрак та Ірина Нагорна.

Підготовлено районним відділом освіти

Залишити коментар