Віялові відключення електроенергії: будуть – чи ні?..

У керівника Корюківського району електричних мереж зранку – радіоселекторна нарада, потім робочі поїздки по населених пунктах. Тому розмова кореспондента з директором РЕМ Віталієм Рябцем відбулась стисла і швидка.

– Віталію Олександровичу, раніше у пресі зустрічалися навіть заголовки на зразок “ГАВ на вас, споживачі!” ГАВ – то графіки аварійних відключень. І зараз інколи говорять про можливі віялові відключення струму. Чи буде у нас таке, і чи допоможе проти цього збудована теплоелектростанція, як це обіцялося?
– Щодо віялових відключень, то коментувати і щось обіцяти не можу, бо це не від нас у районі залежить. А залежить від ситуації в енергосистемі всієї України. Стосовно місцевої ТЕС, то вона допомагає нам, частково забезпечує район електроенергією.
– Ще скаржаться громадяни до редакції про обрізання дерев попід електролініями, мовляв, не прибирають за собою гілля…
– Обрізаємо дерева якраз, щоб зменшити випадки аварійних відключень ліній. Бо гілля на проводах цьому сприяє. Прибиратимемо обрізане, тільки усе відразу не можемо охопити. Є у нас плани, графіки, на сьогодні і в Корюківці обрізаємо, і в селах району. До речі, нам на обслуговування добавилась частина ліній Сосницького РЕМ.
– Які ще плани, зміни на цей рік?
– Є плани по покращенню стану електромереж в районі. Наш колектив чисельністю в дев’яносто працівників діє для цього злагоджено. Хочу нагадати громадянам, що з 1 березня підвищено тарифи на електроенергію для побутових споживачів. Тому для економії коштів населенню варто ставити двозонні електролічильники. Бо вночі тариф уполовину дешевший. Це вигідно не тільки для тих, у кого опалення електрокотлами. І пральні машини можна вночі вмикати, і бойлерами воду гріти…
Ще хочу звернути увагу, що по нашій області збільшилась кількість крадіжок масла з електротрансформаторів. Трансформаторне масло дуже дороге, і несуться великі затрати по відновленню роботи. А в першу чергу страждає населення, поки все полагодять. У деяких районах по двоє діб перебували без струму. Та й крадії ризикують не тільки кримінальною відповідальністю, а й життям, попадаючи під високу напругу. Тому такі випадки – недопустимі!

Залишити коментар