Візит заступника міністра

35 – річний заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк,

котрий наприкінці травня відвідав Корюківський центр первинної медико – санітарної допомоги, прибув до нашого краю, щоб на власні очі побачити, як у глибинці реформується первинна медицина.
Їхав з Києва прямо в Корюківку, бо наш Центр, який очолює Світлана Лещенко, поки єдиний на Чернігівщині, що вже перереєструвався у комунальне некомерційне підприємство, уклав найбільше з – поміж інших районів декларацій з пацієнтами (на той момент було 7700), а також на відміну від багатьох може похвалитися хорошою матеріальною базою. Отже, має усі шанси вже з липня, уклавши з Національною службою здоров’я договір, отримувати державне фінансування відповідно до кількості декларацій. Високопосадовець пробув у нас годину. За цей час оглянув частину кабінетів поліклініки, завітав до дитячої консультації і навіть заглянув до туалетів. Гість відповідав на запитання корюківських спеціалістів, давав поради, спілкувався з керівниками району. У цілому, каже Світлана Віталіївна, начебто все сподобалося…
Нині активно триває кампанія з укладання декларацій з лікарями. На час виходу газети загалом підписано 9716 екземплярів. Медики через газету звертаються до населення, щоб поспішили обрати свого лікаря. Для цього потрібно прийти на прийом до того фахівця, з яким хочете підписати декларацію, і обов’язково взяти з собою паспорт та ідентифікаційний номер. С.Лещенко пояснює працівникам фабрики техпаперів, що вони можуть обирати будь – якого лікаря, а не лише того, що працює на фабриці.
Центр очікує кошти на будівництво сучасної двоповерхової лікарської амбулаторії у Наумівці, вартістю вісім мільйонів гривень. Гроші на будівництво і ремонти сільських амбулаторій в області уже є – 111 мільйонів. Спочатку їх, скоріш за все, виділятимуть на зведення нових об’єктів (за умови 20 – відсоткового співфінансування з місцевих бюджетів), а потім уже на реконструкції та ремонти. За словами головлікаря, Корюківська ОТГ готова до початку робіт на своїй території. Має детальний план Наумівки, оформляється земельна ділянка, буде й співфінансування у сумі 1млн. 600 тис. грн. Для реконструкції лікарської амбулаторії у Сядриному теж є необхідна документація, буде витрачено щонайменше мільйон гривень, зокрема, 200 тисяч з місцевого бюджету. Кілька днів тому стало відомо, що і у Холмах будуватиметься нова лікарська амбулаторія. Необхідний для цього генплан у селищі є. Нині вибирають земельну ділянку. У Холмах нарешті «знято» проблему із затримкою зарплати медичним працівникам.

Залишити коментар