Вперше за останні вісімнадцять років у Охрамієвицькому будинку культури тепло

котел

Фото з Інтернету

Переваги нових котлів

Природний газ і вугілля років вісім – десять тому значно подорожчали. Відтоді у селах усі будівлі соцкультпобуту почали переводити на місцеві види палива. Але і закуплених дров не вистачало, щоб взимку забезпечити теплом великі зали клубів. Якось хтось зі столиці «розкрутив» велику рекламу про маленькі котли донецьких виробників. Мовляв, вони і потужні, і зручні у користуванні. На обласних і районних нарадах на керівників тиснули… І їх масово почали закуповувати. Тільки вони аж ніяк не могли натопити великі зали, фоє та робочі кабінети культпрацівників.

Кілька років тому у Київській, Волинській, Житомирській та Львівській областях промислові підприємства почали випускати котли з досить високим коефіцієнтом корисної дії. Такі два котли за два місяці до Нового року встановили в Охрамієвицькому будинку культури. Наш кореспондент спілкується з директором будинку культури Оленою Черниш про переваги нового опалення.
– Олено, розкажіть, будь ласка, про перші місяці роботи нового опалювального обладнання.
– Котли встановили у нас в листопаді. Це теплогенератори, вироблені в Україні. Встановлювали заводські спеціалісти, на що пішло чотири дні. Переваги їх у тому, що тепло практично не розсіюється, а спрямовується на робочі місця культпрацівників, при необхідності – до великої зали. Щоб заощадити тверде паливо, а ним є дрова, відповідні теплоканали можуть вимикатися.
– Перше випробування нового обладнання відбулося у новорічну ніч. Як підготувалися?
– Котли працювали годин шість-вісім. Саме до глядацької зали було спрямовано більшість тепла. Ми скликали людей на вечір. Казали, що буде тепло, а захід – цікавий. Були такі люди, які говорили: «Я у той «холодильник» не піду. Щоб руки і ноги відморозити?» Частина населення й не прийшла. Потім пошкодували, бо хто побував, хвалилися приємною новиною: нарешті у великій залі БК було дуже тепло. Багато хто дивувався: «Як можна було натопити таке велике приміщення дровами?» Виявляється, таке можливе. Багато охрамієвичан ділилися враженнями, що новорічний концерт вийшов на славу, і програма усім сподобалася.
– Як же діє тепломережа та в чому її переваги?
– Переваги є. Їх можна відразу помітити, не будучи фахівцем зі спеціальними знаннями. Отже, дорогоцінна теплоенергія байдуже не губиться. Від котлів подається по спеціальних трубах відразу у ті робочі кабінети, де працюють люди, а при потребі – до великої зали, у фоє. Всі гілки теплоподачі можна регулювати або зовсім відключати, у тому чи іншому напрямку, що й дає змогу заощаджувати дрова. Котли не постійно перебувають у роботі: у порівняно теплу погоду приміщення менше опалюються. З цією роботою справляється один кочегар, який працює на півставки.
– Учасники самодіяльних творчих колективів тепер задоволені?
– Раніше, коли у Будинку культури було холодно, наші артисти займалися у теплій залі сільської ради. Тепер охоче йдуть до своїх робочих кабінетів. Є можливість проводити репетиції на сцені. Це перший рік з останніх вісімнадцяти, коли справді тепло у великому сільському закладі культури. Тепер, правда, у нас інша проблема—потрібні кошти на опалення, закупівлю дров, а їх не вистачає. Разом з працівниками сільської ради намагатимемося її вирішувати.

Залишити коментар