Вулицям – імена достойних?

Читають жителі нашого району в газеті публікації про можливе перейменування вулиць “із застарілими назвами пережитків минулого” у їхніх населених пунктах. І багатьох це не залишає байдужими. От і корюківчанин-пенсіонер Олександр Гайдук повідомив про свою думку з цього приводу. Наприклад, є у Корюківці вулиця Горького, а іншу – паралельну їй вулицю назвали провулком Горького. При бажанні вшанувати чиєсь достойне ім’я – можна перейменовувати…
А чому б – запитує наш читач – не назвати одну з вулиць іменем Лазаря Бродського? Відомий у свій час цукрозаводчик і меценат сприяв будівництву багато чого у Києві, але чимало споруджено завдяки йому і в нашому місті.

87

В 1946 году на месте разрушенного сахарного завода, работавшего с 1858 года вплоть до начала Великой Отечественной войны, было начато строительство фабрики по производству технических бумаг. Первая продукция была выпущена в 1949 году. В целом же строительство фабрики закончилось в 1961 году. К этому времени четко определилась специализация предприятия: производство мелованной и антикоррозионной бумаги, клеевой ленты.

Цукровий завод, залізниця, церква, лікарня, школа, дитсадки, будинки для робітників, магазини… Тобто сприяв перетворенню наприкінці ХІХ і на початку ХХ століття тодішнього села у містечко, обриси якого збереглися й досі. Хіба ж не варто втілити цей рядок місцевої історії у назву якоїсь вулиці, присвоївши їй прізвище гідного діяча?..

articles.37420.m

Лазарь Бродский умер во время отдыха в Швейцарии в 1904 г.

Один коментар

  1. Ната говорить:

    Поддерживаю! Только в этом случае надо разобраться. Да, Лазарь Бродский был известным сахаропромышленником. Только сахарный завод в Корюковке он не строил, а приобрел. Это было во второй половине 19 века. А завод был основан Карлом Раухом.
    Конечно, Лазарь Бродский был известный меценат. Но что именно он сделал для Корюковки? Вот по этому вопросу хотелось бы осветить больше информации.

Залишити коментар

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.