Вистачає роботи і в місті, хоча дитсадки тепер – районні…

x_d404b6e4_новый размерКорюківський міський голова Ігор Матюха відповів на запитання кореспондента районної газети про найважливіші справи початку нового року.

– Ігорю Валерійовичу, то з чим, з якими думками, планами увійшли міська рада і виконком у
2015-ий?

– Усім, мабуть, відомо, що рік минулий був тяжким, особливо (у контексті нашої розмови) для так званих бюджетних установ. І все ж у місті вдалося дещо зробити. Завершити будівництво дамби по вулиці Бульварній, виконати ремонт вулиці Шевченка та тротуару в центральній частині Корюківки. Забезпечували роботу наших комунальних підприємств – ЖЕКу та “Корюківкаводоканалу”, які стабільно надавали свої послуги населенню. Проте, у зв’язку з неповним про-ходженням платежів через казначейство – на наших рахунках залишилося понад 600 тисяч гривень. Це оплата за вже виконані роботи та надані послуги. Основні суми – за вуличний капітальний ремонт і будівництво нового кладовища. За цвинтар чернігівській будівельній організації не оплатили 400 тис. грн., тому кладовище не здано для використання. І менській будівельній організації за дорогу – майже 200 тис. грн. І поки ці заборгованості не оплатимо (хоча ж і кошти є!) – ніхто далі тротуари та інше не будуватиме…
– Кажуть люди, що всупереч всьому – міськрада надавала допомогу воїнам і дітям?
– За згодою депутатів міської ради прийняли рішення надати допомогу мешканцям нашої територіальної громади, які служать в зоні АТО. На це виділили кошти, і до Нового року звернулися понад тридцять чоловіків, кожен з яких одержав по тисячі гривень. Є кілька заяв і в цьому році. Ми вважаємо це не стільки матеріальною, як моральною підтримкою таких людей. І подарунки дітям (віком до 14 років) сімей-переселенців вручили – тринадцятьом, і дітям з сімей учасників АТО – 31-ому. Це кого вдалося виявити, бо повної інформації по цих категоріях, на жаль, нема ні в кого…
– Від дітей загальних перейдемо до “ваших”. Що там за непроста ситуація складається у міських дитсадках?
– З початку цього року, згідно із законодавчими змінами до Бюджетного кодексу України – повноваження щодо фінансування дошкільних навчальних закладів передані з бюджетів сіл, селищ і міст районного значення до районних бюджетів. І відповідно, з доходної частини міського бюджету – вилучено основний податок (податок на доходи фізичних осіб), який за 2014 рік склав понад 6,8 мільйона гривень. На утримання двох міських дитсадків торік пішло майже 5,2 млн. грн. Отож у нас забрали вищезгаданий доход, а в районний бюджет якісь доходи добавили. Тобто, грубо кажучи, усі дитсадки в районі тепер будуть фінансуватися з районного бюджету. Як і школи, медичні та культурні заклади… І наше завдання – оперативно вирішити з районною владою справи передачі ДНЗ. Хочу нагадати, що міськрада не залишалась осторонь фінансових проблем району. У кінці 2014 року райдержадміністрація звернулась з проханням про допомогу, і місто передало 100 тис. грн. з міського бюджету до районного, на виплату зарплат бюджетникам (лікарям, педагогам та ін.).
– Які ж все-таки плани на цей рік? До речі, он Міністерство регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства турбується про забезпечення вільного доступу громадян та інвесторів до генеральних планів міст – і тому заявляє, що 2015-го органи влади на місцях повинні забезпечити доступ до генпланів населених пунктів…
– Зараз через великі зміни у законодавстві складно щось говорити і обіцяти наперед. Але, безумовно, треба продовжувати розпочате у нас. І вулиці ремонтувати, і нову техніку нашим комунальникам придбати. І, наприклад, такі гострі потреби жителів і підприємств вирішувати, як капітальний ремонт дуже пошкодженої проїжджої частини вулиці Мічуріна, яка веде до нижнього складу держлісгоспу. Потрібно замовити проект такого ремонту і спільно з лісгоспом виконати цю роботу.
Видно вже й результат співпраці з жителями олексіївського мікрорайону, де побудована і діє перша черга водогону, жителі користуються доброякісною питною водою. Якщо громадяни виявлять бажання будувати другу чергу цього водогону, то разом з ними здійснимо і такий план. А у своїй поточній роботі намагатимемося поліпшувати якість наших послуг.
Щодо створення нового генерального плану міста Корюківки, то минулого року були попередні домовленості з підрядником і вартість створення генплану називалася в сумі 360 тис. грн. Але, перш ніж замовляти генплан, треба у іншої фірми замовити для нього картографічну основу (роблять зйомки міста з літака), що коштує 200 тис. грн. Все це узгоджено, і коли після усіх бюджетних змін – буде у нас фінансова можливість, то Корюківка буде таки з новим генпланом. Від себе особисто бажаю усім нам у новому році – здійснення добрих планів, позитивного розвитку та процвітання корюківчанам, нашому місту, усім землякам!

Залишити коментар