«Взяття» лікарні

DSC_0017

Наша багатостраждальна поліклініка, здається, переживає чергове випробування. З моменту оголошення третьої хвилі мобілізації сотні чоловіків з усіх населених пунктів району буквально штурмом брали лікарські кабінети. Майже нереально було потрапити на прийом хворим та відвідувачам поліклініки. Колосальне навантаження на лікарів межувало з надлюдськими можливостями. Незадоволених – море! Скаржились всі і на всіх.

Людське обурення вислуховували і ми у редакції: «Чи ви ото хоч бачили, що твориться у лікарні?!.» Звісно, бачили. Як і всім людям, нам теж інколи доводиться звертатися у лікарню по консультацію чи меддопомогу. Проте такі нескінченні черги розлюченого натовпу, щедро присмачені міцним слівцем, людським потом і стійким «вчорашнім» перегаром, можуть підірвати здоров’я і цілком здоровій людині. У тісних коридорах поліклініки витав такий «аромат», хоч сокиру вішай! А у чергах же – і вагітні жінки, і мами з дітьми, хворі, врешті-решт…

Коли це все
закінчиться?
Четвертого вересня. Принаймні, до цього часу всі мобілізовані повинні пройти медогляд – повідомила райгазеті завідуюча поліклінікою Світлана Лещенко.
Питання про те, як «розрулити» ситуацію, яка склалася у лікарні, минулого понеділка обговорювалося на нараді у райдержадміністрації за участю заступника голови РДА Олексія Мірошниченка, районного військового комісара Олександра Саповського, заступника головного лікаря ЦРЛ Володимира Шуміліна та завідуючої поліклінікою Світлани Лещенко. І треба зазначити, що вже наступного дня лікарня відчула значне «розвантаження» – ряди відві- дувачів закладу порідшали, лікарі та пацієнти зітхнули з полегшенням.
– На нараді ми спільно шукали шляхи виходу із цієї ситуації, – розказує Світлана Віталіївна. – Серед іншого, домовилися із військкоматом урегульовувати кількість мобілізованих, яким треба пройти медогляд, – не більше ста осіб у день – адже, окрім цієї категорії, є ще ж і хворі, і відвідувачі поліклініки. Чому взагалі виникли такі труднощі? Мобілізованих – дуже багато, а тут ще й відпускна кампанія триває – лікарі у відпустках. Відкликати їх, за законом, ми маємо право лише у разі стихійного лиха або ліквідації його наслідків, а мобілізація таким не є…
Нелегко працювати було всім, але особливо складно – вузьким спеціалістам, як то невропатологу, офтальмологу, отоларингологам, дерматологу, психіатру, ін. Складно і фізично, і морально, бо до цього всього нам би ще треба повчитися якоїсь толерантності, культурі поведінки. Сама була свідком неприємної ситуації під кабінетом флюорографії. Стареньку бабусю з двома палицями натовп здорових чоловіків прямо таки відтіснив, мовляв, мобілізовані йдуть без черги. Бабуся просилася, але на неї ніхто не зважав. Серед чоловіків були нетверезі, які нецензурно висловлювалися… Звісно, мобілізованим треба якомога скоріше пройти медогляд, але ж поряд – теж люди: мами з дітьми, хворі, старенькі…

На роботу,
як на війну…
Від такого нешанобливого ставлення деяких (наголошуємо: не всіх! – Авт.) мобілізованих чоловіків потерпали і лікарі. А невропатолог Тетяна Батюк взагалі ледь не постраждала від п’яного руко-смала.
– Оскільки мій колега у відпустці, прийом у поліклініці я проводила сама, – розповідає Тетяна Юріївна. – Було дуже важко. Уявіть: по 300-400 осіб чекали під кабінетом! Звісно, прийняти їх усіх фізично не встигала, оскільки, окрім мобілізованих і відвідувачів, є ще хворі у неврологічному та реанімаційному відділеннях, на викликах, які теж потребують консультації невропатолога.
А нещодавно «швидка» доставила у лікарню потерпілих у ДТП, з них троє – непритомних. Терміново потрібна була моя допомога. Я вийшла з кабінету, вибачилася перед пацієнтами, пояснивши ситуацію, на що один нетверезий чоловік, нецензурно мене обізвавши, щосили замахнувся, щоб ударити. Не знаю, як мені тільки вдалося ухилитися, і його кремезна рука в останню секунду пролетіла повз мою голову! Така поведінка чоловіка мене дуже вразила і образила: може, він не поважає мене як лікаря, але я все-таки жінка. До речі, ніхто із численних відвідувачів навіть не вступився за мене, ніхто і слова з вуст не зронив…
Мало того, що чоловіки дозволяли собі у нетверезому стані приходити на прийом, а деякі просто заповзали до кабінету, вони ще не соромилися розпивати алкогольні напої прямо у поліклініці! Санітарки після них тільки й встигали порожні пляшки виносити. Отаке ставлення до оточуючих.
Отож, після такого «насиченого» робочого дня додому поверталася без сил і часто – у сльозах. А на роботу йду – як на війну…

Про стан здоров’я
мобілізованих
і …п’яних «бобрів»
Що ж показав медогляд мобілізованих?
– Виявили багато хворих. Здебільшого, це чоловіки віком після 40 років, – констатує завполіклінікою С. Лещенко. – Напевне, кожен другий має проблеми зі здоров’ям. Це, переважно, захворювання серцево-судинної, нервової систем, хірургічні патології. А тому значну кількість мобілізованих на сьогодні визнано непридатними для військової служби у мирний час.
Лікар-терапевт Микола Васянович додає, що багато чоловіків, ще достатньо молодого віку, свідомо занедбали своє здоров’я. Деякі занадто захопилися випивкою, а дехто, після служби у лавах армії, жодного разу не звертався у лікарню, а тому на цей час уже має цілий «букет» захворювань. На окремих взагалі без сліз не глянеш: «під газом», майже беззубі – лише по два передніх збереглося. Як у бобрів…

Р.S. До 4 вересня ще далекувато. Але, сподіваємося, що «окупації» лікарні вже не буде і процес налагоджено. Принаймні, цього тижня коридори поліклініки стали значно вільнішими (на фото), лікарі працювали спокійніше, а хворі мали змогу отримати консультацію чи меддопомогу.

3 коментарів

  1. вуж говорить:

    A la guerre comme a la guerro.

  2. Ольга говорить:

    До чого тут ваше “На війні, як на війні”?

  3. вуж говорить:

    Наша багатостраждальна поліклініка, здається, переживає чергове випробування. З моменту оголошення третьої хвилі мобілізації сотні чоловіків з усіх населених пунктів району буквально штурмом брали лікарські кабінети. Майже нереально було потрапити на прийом хворим та відвідувачам поліклініки. Колосальне навантаження на лікарів межувало з надлюдськими можливостями. Незадоволених – море! Скаржились всі і на всіх.

Залишити коментар