Взимку – по гриби…

Неймовірно, але дехто з жителів району до цьогорічного новорічного столу назбирав свіженьких лисичок!

«Ти куди зібралася з сумками, в одязі старенькому?» – запитувала сусідка по багатоповерхівці корюківчанку Ольгу Аврамишину. А коли та відповіла, що по гриби, не повірила. Проте вже увечері любителька «тихого полювання» показувала їй сумку з лисичками і сироїжками. Ольга Аврамишина – людина міська, але знається на лікарських травах, грибах і ягодах. «Цього року погода була теплою навіть у листопаді, – каже жінка. – Грибні тумани і тепло до чотирьох – шести градусів спостерігалися і у грудні. Тому й виросли гриби». 8 січня з лисичками повернулася з зимового лісу Лілія Духно, яка приїхала в гості до батьків у Прибинь. Радощам від «зимової знахідки» не було меж.
А напередодні Нового року працівник Тихоновицького лісництва в одному місці став «точкувати» деревину і невдовзі почув шипіння. Пройшовши кілька кроків, побачив півметрову гадюку. Місцеві жителі кажуть, що гадюки, ящірки, дрібні звірки прокинулися, переплутавши осінь з зимою через плюсову температуру. «Такі аномальні явища спостерігалися ще й тому, що випало багато дощів, ґрунтові води піднялися, – каже корюківчанин Григорій Свириденко. – Можливо, тепло і вода вигнали плазунів з нірок, куди вони пізньої осені ховаються. Григорій Степанович розповів, що його родичі з Рудні і Паростівського теж у грудні ходили до лісу по сироїжки та лисички.
Деякі жителі Сновська і Великого Щимеля припускають, що в їхній місцевості було найбільше «зимових» грибів, бо приносили люди й по два кошики. «Я перед Новим роком їхав з Чернігова, повертаю у Великому Щимелі, а там на повороті на Корюківку стоїть жінка і продає лисички, – розповів корюківчанин Ігор Маслак. – Автівки зупинялися, власники їх купували гриби, раділи, що матимуть свіженькі ласощі до новорічного столу».

Залишити коментар