«Я їх пробачила, але ж на мене дивилися люди…»

14 травня у редакцію завітала 74-річна корюківчанка Надія Авдєєва. Руки тремтять, у голосі – розпач. Що могло трапитися?

Сьогодні зранку зайшла в АТБ, – розпочала свою розповідь жінка. – Хотіла придбати яєць. Та ціна не влаштувала, і я пішла далі, між продуктовими рядами. На хвилинку зупинилася біля рибних консервів – звернула увагу на одну, взяла до рук баночку, почитала і поставила на місце. Нічого не придбавши, вийшла через порожню касу зі своєю жіночою сумочкою і порожнім пакетом. Вже коли була на вулиці, з майданчика перед магазином мене окликнув охоронець: «Жінко, ми вас затримуємо!»

Про те, що було потім, Надія Пилипівна згадує ледь не зі сльозами. Її попросили повернутися до магазину, де, з її слів, у присутності охоронників протримали хвилин п’ятнадцять. Пропрацювавши все життя у охоронній структурі, жінка знає, як діяти у подібних ситуаціях, тож одразу попросила запросити міліціонера. Їй пообіцяли, що викличуть. Пригнічене чекання супроводжувалося неоднозначними поглядами у її бік та увагою відвідувачів супермаркету як із зали, так і з черг біля кас. Що подумали очевидці інциденту, напевне, зрозуміло і без зайвих слів…
Міліціонер так і не прийшов. Через деякий час вийшов один з охоронників зі словами: «Я вибачаюся перед вами. Переплутав вас із хлопцями…» Надія Пилипівна дивується, як взагалі таке може бути, невже вона так схожа на хлопця? Як у тумані, ледь діставшись аптеки, придбала та випила ліки. Заспокоїтись не вдавалося. Проте їй треба було ще на базар. Не пам’ятає, як дійшла туди. Зупинилася біля знайомої поговорити, аж тут якась жінка: «А це ви …з АТБ?..» Надію Пилипівну як струмом пройняло – вже й тут знають про її «затримання»? Знову – заспокійливе…
Та жінка хотіла розставити всі крапки над «і», а тому повернулася до магазину, аби поговорити кимось із старших. З її слів, їй запропонували поговорити не у спеціально відведеному приміщенні, а десь між туалетом і роздягальнею. Це обурило Надію Пилипівну: як затримувати, то на людях, а якщо поговорити, то – під туалетом? Працівник магазину таки знайшов якусь підсобку, де й відбулася розмова, яка, по суті, звелася до одного: «Сталася помилка, та перед вами ж вибачилися».
– Я їх прекрасно розумію, – каже Н. Авдєєва. – Сама двічі була свідком крадіжки, скоєною, до речі, у різних торгових точках однією і тією ж людиною інтелігентної професії. Утім, щоб затримувати, потрібна бути вагома причина, а не – «я вас переплутав з хлопцем»… З’ясовування обставин теж повинно відбуватися цивілізовано, не на очах у всіх відвідувачів магазину, а у спеціальному приміщенні, інакше, як потім відмитися від людських пересудів людині невинній?
Звісно, я пробачила тих охоронників і зла на них не тримаю, але цей інцидент бачило багато людей, які мене добре знають, бо живу у Корюківці вже 40 років. Невже мені тепер перед кожним зустрічним виправдовуватися? Чи скрізь пояснювати, що охоронці просто помилилися?..

Газета надала слово представникам супермаркету.
– Жінці ніхто не грубив і не затримував, – стверджує управляючий АТБ у Корюківці Ігор Зенькевич. – Її ввічливо попросили повернутися у магазин і почекати декілька хвилин до з’ясування обставин події. Справа у тому, що охоронець з кімнати відеонагляду бачив, як вона у залі взяла у руки дороговартісні консерви, а через деякий час вийшла, нічого не придбавши. Він передав своєму колезі на касову зону, щоб попросили покупця затриматися, доки не перевірять відеозапис його перебування у магазині.
Зрозумійте, такі дії охоронця обумовлені його посадовою інструкцією, – пояснює Ігор Михайлович. – А необхідності викликати міліціонера не було, оскільки запис з відеокамери показав, що жінка з полиць справді нічого не взяла. З’ясування цього зайняло хвилин п’ять – саме стільки жінка чекала у магазині. І охоронець, який працював у касовій зоні, і старший охоронець вибачилися перед покупцем. Коли вона повернулася через деякий час до магазину і захотіла поспілкуватися зі мною як з управляючим, розмова відбулася у кабінеті управляючого (приміщення, щоправда, на той час було зайняте, оскільки там працювали наші колеги). Вислухавши жінку, я теж вибачився перед нею. Ми просто виконуємо свою роботу…

Залишити коментар