«Я таких залів не збираю…»

– зізнався корюківський міський голова Ратан Ахмедов білоруській делегації про вщерть заповнену залу міського Будинку культури. Понад 400 глядачів прийшли 30 березня на традиційну творчу зустріч, яку вже багато років влаштовують білоруси! То, може, і сходи корюківчан підлаштовувати під їхній приїзд?

Три десятиліття тому запроваджена на державному рівні у Білорусі міжнародна соціально-творча програма «У майбутнє з надією», спрямована на підтримку талановитих дітей і молоді у регіонах, які постраждали від аварії на ЧАЕС. А відтак корюківчани щороку охоче відвідують білоруські концерти – квитків на всіх бажаючих не вистачає! Короваєм, подарунками і виступами талановитої молоді гостей зустрічали представники Корюківської і Холминської громад. Наші сусіди теж приїхали зі своїми сувенірами, але головним сюрпризом став трьохгодинний концерт за участю державного ансамблю Республіки Білорусь «Свята» (солісткою якого є наша землячка – українка з Вінниччини) та естрадних виконавців. Відомого музиканта і композитора Едуарда Ханка не було. Однак, 78-річний народний артист Білорусі, який нині перебуває в Україні, передавав корюківчанам палкі вітання. Глядачі дуже тепло сприймали білорусів, подовгу не відпускаючи оваціями. А мер Корюківки Ратан Ахмедов і завідувач сектору культури і культурно-масової роботи міської ради Алла Кун навіть затанцювали із запальними білорусами під глядацькі аплодисменти!
Нам би ще й своїх так вітати вміти! Бо заїжджі артисти – це завжди добре, це щось свіженьке і нове, але про дозвілля корюківчан турбуються, в основному, свої служителі сцени, яким ми, чого гріха таїти, інколи шкодуємо оплесків. Хоча роботи у них вистачає! Так, з початку року у міському Будинку культури відбулося понад 15 різноманітних заходів – і це без дискотек і гастрольної діяльності. А 12 квітня корюківські фахівці галузі культури ділитимуться досвідом зі своїми сільськими колегами на семінарі-практикумі «Проблеми розвитку культурно-дозвільної діяльності у сільських клубних закладах. Пошук нових форм роботи», який відбудеться у міському Будинку культури. Для культпрацівників району влаштують практичне й методичне навчання, аби вдома вони змогли оживити свої заклади культури.
А між тим, і міський Будинок культури потроху осучаснюється. На 650 тисяч гривень, виділених міськрадою, закуплено звукопідсилюючу апаратуру і частково оновлено «одяг» сцени. Глядачі одразу оцінили новий білосніжний «задник», який візуально розширив сцену, а також додаткове світло – тепер хоч артистів видно! Світлову апаратуру для нього (4 прилади вартістю 20 тисяч гривень) Будинок культури закупив за власні кошти, зароблені платними послугами. Однак, щоб на задньому плані, як примари, не гуляли тіні від виступаючих, потрібно ще принаймні чотири таких прилади, на які необхідно близько 80 тисяч гривень. А ще тут мріють змінити на нову застарілу бордову завісу і встановити підвісні мік-рофони, щоб прибрати нарешті зі сцени цілий мікрофонний «ліс», який забирає чимало місця, заважає і артистам, і глядачам…

 Фото автора

Залишити коментар