Як кота Рижика рятували від загибелі

Собаки загнали кошеня на тонке і високе дерево. Зголодніле і виснажене, три дні воно висіло на верхівці дерева над водою. У будь-яку хвилину могло опинитися у крижаній воді та загинути. Хто ж прийшов на допомогу чотирилапому?

Корюківчака Валентина Скороход проживає у мікрорайоні Олексіївки на вулиці Вишневій. Будинок її біля лісу. В останні дні грудня почула, як десь жалісливо озивається кошеня. Обійшла вулицю. Побувала на деяких городах сусідів – нікого не виявила. Напередодні Нового року знову почула жалісливе нявчання. Не могла сидіти, склавши руки. Взяла за ручку улюбленого внучка Вову і пішла з ним укінець вулиці. «Ну, де ж він, той котик, можливо, хтось мучить з дітей? І ніхто не йде на допомогу». Заглядала до дворів через парканчики. Зупинялася біля сараїв. Нервувала, аж сльози наверталися. Обійшовши чималеньку територію, вирішила повертатися, та раптом поруч чітко почула звуки, що розтривожили її душу. Оглянулася – на високій вільсі, майже на верхівці, на тоненькій гілочці сидів світленький котик. Вже потім вона дізналася, що кілька днів тому його на дерево загнала зграя собак, які кружеляли і гарчали там кілька годин, а потім зникли. Тільки кошеня ніяк не могло злізти. Тоненька вільха – над глибоким ставочком. Навіть один – два необережні рухи – і тваринка у воді.
Жінка побігла до кількох дворів, де проживали чоловіки, які мали бензопили. «Можна ж спиляти дерево, звалити на сушу і порятувати», – подумала. Але нікого вдома не було. Валентина Олексіївна долучила до рятувальної операції і двох своїх доньок Світлану та Тетяну. А тим часом розгулявся вітер, який почав хитати дерево. Кошеня не переставало кликати на допомогу. Зателефонували на «101». З диспетчерської пообіцяли допомогти. «Але рятувальники все не їхали – їх покликали в інше, важливіше місце, – каже Валентина. – А я бігаю і не придумаю, що далі робити. Зголодніле кошеня на дереві сидить уже три дні. Ось – ось впаде у ставок…» Учергове зателефонувала до еменесників. Там сказали, що виїхав прапорщик Олександр Долбін, і за лічені хвилини він прибув. Досвідчений рятувальник оглянув дерево, повідомивши, що у них є триколінна драбина, та дерево тонке, і вона може зламати верхівку. Звернулися до начальника пожежної служби Олександра Мотчаного, який зв’язався з відповідальними спеціалістами міськради. Ті вислали вишку-підіймач, яка за десяток хвилин була на місці пригоди. Робітники комунального підприємства дісталися до верхівки і легко зняли котика, якого охоче прихистила Валентина Скороход. І вже більше трьох тижнів він проживає в її домі. Жінка дуже любить тварин. У її дворі два собаки. Каже, одного з них, безхатька, теж колись забрала до себе. А тепер і двох котів утримуватиме. Взагалі, про тварин дбає ще з дитинства. Так її навчили батьки…

Залишити коментар