Як мама ледь не «врятувала» сина…

Коли 64-річній корюківчанці Тамарі Гетті подзвонили на домашній телефон, вона не одразу зрозуміла, що відбувається.

– Мамо, я у поліції! – почула у трубці. А потім – крики, плач і благання про допомогу…
Матір затрусило. Наче ж і не Вікторів голос, але може від хвилювання і не розпізнала?
– Потім одразу трубку взяв хтось інший, – розповідає Тамара Михайлівна. – Представився працівником поліції на прізвище Бойко. Каже, ваш син у відділку. Страшного нічого не скоїв, але розбив чужий ноутбук і мобільний телефон. Збитків на 12 тисяч гривень. Йому, каже, загрожує реальний строк, але він тут дуже плаче, проситься. Одним словом, або ви укладаєте з потерпілим акт примирення, виплативши йому 12 тисяч, або – тюрма. Нікого з родичів просив не повідомляти, бо він, начебто, бере на себе таку відповідальність за своє милосердя…
Жінка ще намагалася з’ясувати, як же так сталося, що її Віктор розбив чуже майно: чи побився, чи машиною, бо того дня він був за кермом. «Поліцейський» одразу зметикував, що є авто і підтвердив, що неприємність сталася, коли син Тамари Михайлівни їхав на автомобілі. Жінка почала бідкатися, що потрібної суми у неї немає, на що їй відповіли: «Можна – частинами…» Потім назвали контактний номер мобільного, номер картки Приватбанку чи Ощадбанку (жінка через стрес не запам’ятала) і прізвище отримувача – Валентій (чи Велентій).
– Я щось і такого прізвища у Корюківці не чула… – засумнівалася вона вголос. – А це хоч не розіграш?
– Робіть як знаєте! – нервово кинув у відповідь її співрозмовник. – Не хочете платити – хай ваш син сяде!
Тамара Михайлівна зібрала усі свої гроші, які були вдома, і побігла у банк. А дорогою …вирішила зателефонувати синові.
– Ти не в поліції? – розгублено спитала у Віктора.
– Ні, а що я там забув?! – здивувався той у відповідь. – Я у знайомого.
А за декілька хвилин вона вже на власні очі переконалася, що з її Вітею все у порядку – по дорозі у банк побачила синове авто і його самого, який і справді стояв біля двору свого знайомого.
На цьому історія «порятунку» сина закінчилася. А могла б мати інший фінал, якби мати не набрала його номер! У поліції жінці відповіли, що знайти таких шахраїв дуже складно: «Скоріш за все, телефонували ув’язнені, а картка взагалі може бути оформлена на якогось бомжа…»
***
Мама є мама. Якщо щось стається з дітьми, її серце відмовляється слухати голову. Здоровий глузд, на жаль, часто безсилий перед материнськими почуттями…

Залишити коментар